پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی 💦

يکشنبه 12 بهمن 1399
7:43
sed mehdi

پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی | 0 تا 100 طراحی، ساخت و اجرا 💧

مزایای مصرف از سیستم بندی‌های بهداشتی شیمیایی

مهمترین و بی نظیرترین ویژگیهای مثبت محصولات تصفیه فاضلاب اجرا شده توسط آب پاکسازان عبارتند از:

 • راندمان بالا در محیط‌های صنعتی با آلاینده‌های مختلف
 • مقاومت در برابر خوردگی بالا مخازن، لوله گذاری و اتصالات
 • این کارگاه از کارگاه تولیدی به سایت نصب Paquet منتقل می‌شود
 • سرعت بالا در ساخت، نصب و راه اندازی سیستم بندی
 • از آنها می‌توان در محیط‌هایی با درجه حرارت و شرایط آب و هوایی متفاوت مصرف کرد
 • طراحی به خوبی متناسب با محیط و فضای نصب سیستم است
 • مصرف کم انرژی
 • نصب، راه اندازی و نگهداری در زمان کوتاه و هزینه کم

لازم به ذکر هست که مشخصات هر محصول از این شرکت بر اساس محیط زیست و شرایط مطلوب طراحی و تعریف می‌شود.

مطلب پر بازدید:دستگاه آب شیرین کن صنعتی

تصفیه خانه فاضلاب

پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی می‌تواند به عنوان یک تصفیه خانه فاضلاب کامل با کلیه واحدها و قطعات تصفیه در ابعاد کوچکتر در نظر گرفته شود. این بدان معنی هست که قطعات موجود در تصفیه خانه کامل مانند مخزن هوادهی، مخزن رسوب گذاری، مخزن تزریق کلر، مخزن ذخیره لجن و ST در آن طراحی و نصب می‌شوند. از پکیج‌های تصفیه فاضلاب صنعتی می‌توان جهت تصفیه انواع فاضلاب در صنایع مختلف مصرف کرد.

به دلیل مزایای بزرگ این دسته گل‌ها، محبوبیت آنها در سالهای اخیر همیشه افزایش یافته است. ابعاد کوچک، اشغال فضای کم، قیمت مناسب و مقرون به صرفه، قابلیت حمل حتی پس از نصب، کارایی بالا، سهولت نگهداری و مصرف از مهمترین مزایای این سیستم‌ها است. آب پاکسازان که حاوی سالها تجربه در زمینه تهیه و ساخت انواع تجهیزات تصفیه پساب و فاضلاب هست، یکی از بزرگترین سازندگان سسیستم‌های تصفیه فاضلاب در ایران است.

فاضلاب صنعتی

پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی جزء یکی از اصلی ترین خدمات و محصولات شرکت آب پاکسازان است. به فاضلاب حاصل از فعالیت مراکز تولیدی و صنعتی، فاضلاب صنعتی گفته می‌شود.این نوع فاضلاب از نظر کمی و کیفی حاوی طیف وسیعی هست که با توجه به صنعت، کیفیت و کمیت متفاوت است. معمولاً این فاضلاب حاوی بار آلی بالایی و انواع مختلفی از مواد شیمیایی و فلزات سنگین هست، بناجهتن تخلیه این نوع فاضلاب اثرات مخرب و جبران ناپذیری بر محیط زیست و شیوع بیماری‌های مختلف در هر مکان ایجاد می‌کند.

تصفیه این نوع فاضلاب با توجه به نوع صنعت و نوع فاضلاب متفاوت است. به همین ترتیب، از فرآیندهای فیزیکی، شیمیایی یا بیولوژیکی جهت تصفیه آن مصرف می‌شود. سیستم تصفیه فاضلاب صنعتی یکی از موثرترین و مقرون به صرفه ترین راه حل‌ها جهت صنایع مختلف است.

پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی

سیستم تصفیه فاضلاب صنعتی (سیستم تصفیه فاضلاب شیمیایی) یکی از مهمترین تجهیزات در زمینه تصفیه فاضلاب به دلیل وجود مواد آلی، فلزات سنگین و میکروارگانیسم‌های خطرناک در فاضلاب ایجاد شده در محیط‌های صنعتی است. این سیستم در واقع مجموعه ای از فرایندهای مختلف تصفیه فاضلاب شیمیایی هست که بستگی به نوع آلاینده‌های موجود در آب با خواص مختلفی تشکیل می‌شود. شرکت آب پاکسازان؛ سازنده سیستم تصفیه فاضلاب صنعتی و شیمیایی با آخرین استانداردهای جهانی که یکی از گروه‌های اصلی در زمینه طراحی و ساخت تجهیزات در زمینه تصفیه آب و فاضلاب می‌باشد. در ادامه، ما یک راهنمای جامع ارائه خواهیم داد که شامل ویژگی‌ها و مشخصات موجود در طراحی، ایجاد و اجرای ظروف تصفیه فاضلاب صنعتی، قیمت سیستم‌های تصفیه فاضلاب شیمیایی و مزایا و کاربردهای محصولات ایجاد شده توسط این گروه است.

سیستم تصفیه فاضلاب صنعتی چیست؟

یکی از بزرگترین مشکلات و نگرانیهای کشورهای پیشرفته و در حال توسعه، مصرف زیاد آب در صنعت و ورود مواد آلی، فلزات سنگین و آلاینده‌های خطرناک به آن است. علاوه بر مصرف زیاد آب در کارخانه‌ها و پالایشگاه‌ها و وجود مشکلات خشکسالی در مناطق مختلف جهان، فاضلاب ایجاد شده توسط این مجتمع‌ها به تهدیدی جدی جهت محیط زیست تبدیل شده است. باکتری موجود در فاضلاب بیمارستان می‌تواند منشا بسیاری از بیماری‌ها باشد و نفوذ آنها به آب‌های زیرزمینی خطرات زیادی را به همراه دارد. جهت این منظور، سیستم تصفیه فاضلاب صنعتی جهت تصفیه و حذف آلاینده‌های خطرناک قبل از ورود آنها به طبیعت طراحی شده است.

در محیط‌های صنعتی و بیمارستانی، فاضلاب پس از ورود به یک سیستم شیمیایی تصفیه فاضلاب، مراحل مختلفی را طی می‌کند و در هر مرحله، بخشی از آلاینده‌ها از آن خارج می‌شود. در نهایت، پساب قادر به ورود به محیط خواهد بود. البته باید توجه داشت که قابلیت‌های در نظر گرفته شده طراحی تجهیزات در مرحله اول به نوع فاضلاب، مواد آلی و آلاینده‌های موجود در آن و همچنین میزان ایجاد فاضلاب در محیط بستگی دارد. از این رو، سیستم تصفیه فاضلاب بیمارستان با کارخانه‌های سازنده مواد غذایی متفاوت است.

روش تصفیه فاضلاب صنعتی

به طور کلی و صرف نظر از نوع فاضلاب تولیدی در صنعت، روشهای مختلف تصفیه فاضلاب شیمیایی در این ظروف در نظر گرفته شده که مهمترین آنها موارد زیر است:

تصفیه فیزیکی فاضلاب شیمیایی

اولین و مهمترین مرحله در تصفیه فاضلاب صنعتی مصرف از روشهای فیزیکی جهت حذف آلاینده‌های جامد موجود در آب است. در هر صنعت، ذرات جامد بزرگ ممکن هست در آب معلق شوند، که می‌توانند از طریق فرآیندهایی مانند رسوب زدایی، فیلتراسیون و رسوبات شیمیایی حذف و رسوب کنند. این مرحله تاثیری در کاهش میزان مواد آلی و آلاینده‌های شیمیایی خطرناک در فاضلاب ندارد.

تصفیه شیمیایی فاضلاب صنعتی

مخازن و حوضچه‌های تزریق مواد شیمیایی دومین مرحله مهم جهت حذف آلاینده‌های شیمیایی در فاضلاب‌های صنعتی است. نوع مواد شیمیایی تزریق شده در این مرحله به پساب و نوع ماده موجود در آن بستگی دارد. به عنوان مثال، در محیط‌هایی که روغن، گازوئیل و ذرات کلوئیدی در پساب وجود دارد، مواد منعقد کننده را می‌توان با تزریق از آب جدا کرد. مقدار و دوزهای مواد شیمیایی را می‌توان به طور خودکار تنظیم کرد، مقدار و نوع آن با توجه به اندازه گیری‌های PH و غیره تعیین می‌شود.

تصفیه فاضلاب بیولوژیکی

مرحله بسیار مهم دیگر در سیستم تصفیه فاضلاب صنعتی، تصفیه بیولوژیکی است. عبور فاضلاب از لایه لجن در شرایط هوازی و بی هوازی دو روشی هست که به طور گسترده ای در صنعت تصفیه فاضلاب مورد مصرف قرار می‌گیرد، جایی که تجهیزات و روشهای مختلفی جهت هر یک طراحی و تهیه شده است. یکی از این روشها تصفیه فاضلاب UASB هست که مواد آلی موجود در فاضلاب را در شرایط بی هوازی از بین می‌برد. محبوب ترین روش‌های تصفیه بیولوژیکی فاضلاب SBR، RBC، ASBR و FBR هستند که بستگی به نوع فاضلاب در طراحی و تولید سیستم‌های تصفیه فاضلاب مصرف می‌شود.

طراحی سیستم تصفیه فاضلاب شیمیایی

طراحی سیستم تصفیه فاضلاب صنعتی

طراحی سیستم بندی فاضلاب صنعتی یا شیمیایی از دقت بسیار بالایی برخوردار هست و عوامل و پارامترهای زیادی در نظر گرفته می‌شود. نوع فاضلاب، مقدار BOD، COD، TOC و FOG، نوع آلاینده‌ها، فلزات سنگین، فاضلاب روغنی و غیره، مقدار فاضلاب ایجاد شده در دوره‌های زمانی خاص، دما، pH و به طور کلی زمینه فعالیت گیاه یا صنعت آنها در طراحی سیستم‌های تصفیه فاضلاب صنعتی موثر هستند.

عناصر دیگری که در طراحی سیستم تصفیه فاضلاب شیمیایی بسیار مهم هستند، مواد به کار رفته در تولید اجزا و قطعات مختلف آن است. در ساختار این سیستم‌ها، به طور کلی، مخزن، جمع کننده زباله مکانیکی، سیستم‌های جمع آوری لجن، موتورهای الکتریکی، صفحات الکتریکی، لوله‌ها و اتصالات را می‌توانید مشاهده کنید. به دلیل تماس زیاد مخزن با فاضلاب‌های غنی از آلاینده‌های شیمیایی، از گیره‌های فلزی فولاد کربن در تولید بدنه آنها مصرف می‌شود. این کابینت‌ها به دلیل پوشش اپوکسی کاملاً در برابر خوردگی مقاوم هستند.

ساخت سیستم‌های تصفیه فاضلاب صنعتی و شیمیایی

کمپانی آب پاکسازان یکی از بزرگترین سازندگان سیستم‌های تصفیه فاضلاب صنعتی هست که بیش از 30 سال در زمینه ساخت و طراحی تجهیزات تصفیه فاضلاب فعال است. طی سالهای فعالیت در این زمینه، این گروه موفق به اجرای پروژه‌های بزرگ محلی و بین المللی شده اند. رعایت استانداردهای بین المللی در طراحی و تولید سیستم‌های تصفیه فاضلاب شیمیایی، تنوع بالای محصول و طراحی منحصر به فرد بر اساس نوع تقاضا تحت نظارت مهندسان مجرب از اصلی ترین ویژگی‌های محصولات این شرکت است. کارشناسان این گروه آماده ارائه مشاوره و راهنمایی‌های لازم قبل از خرید سیستم تصفیه فاضلاب صنعتی هستند.

قیمت سیستم فاضلاب صنعتی

تصفیه فاضلاب در محیط‌های صنعتی کاملاً منحصر به فرد هست و باید روش‌ها و مراحلی را که متناسب با نوع آلاینده‌های موجود در آنها باشد در نظر گرفت. در نتیجه، قیمت سیستم‌های تصفیه فاضلاب صنعتی متفاوت هست و نرخ‌های مختلفی جهت محیط‌های مختلف وجود دارد. ظرفیت و اندازه مخزن، مواد سازه، اتصالات و سایر اجزای سیستم تصفیه فاضلاب از جمله عوامل موثر بر قیمت سیستم تصفیه فاضلاب صنعتی است. جهت استعلام قیمت سیستم تصفیه فاضلاب صنعتی و شیمیایی می‌توانید از کانال‌های ارتباطی ذکر شده در پایین صفحه مصرف کنید. البته شایان ذکر هست که بستگی به ظرفیت مخزن و میزان فاضلاب ایجاد شده در صنعت، مواد آن ممکن هست تغییر کند. در تصفیه خانه‌های کوچک، از فایبرگلاس بدنه مخزن می‌توان جهت سیستم بندی تصفیه فاضلاب صنعتی نیز مصرف کرد.

مصرف سیستم فاضلاب صنعتی آماده

همانطور که گفته شد، در طراحی، ساخت و اجرای سیستم بندی فرآیند صنعتی و شیمیایی، توجه به نوع پساب و صنعت مورد نظر ضروری است. زیرا گزینه‌های کاملاً متفاوتی جهت هر محیط صنعتی طراحی و مصرف می‌شود. از جمله شاخه اصنافی که این شرکت در آنها یک سیستم تصفیه فاضلاب صنعتی را طراحی و ساخته اند، می‌توان موارد زیر را ذکر کرد:

 1. سیستم تصفیه فاضلاب نساجی
 2. پکیج تصفیه فاضلاب بیمارستان
 3. سیستم تصفیه فاضلاب جهت کشتارگاه‌ها و دام‌های صنعتی
 4. پکیج تصفیه فاضلاب دارویی
 5. تصفیه خانه‌های فاضلاب کارخانه‌های رنگ سازی
 6. تصفیه فاضلاب جهت مناطق صنعتی
 7. پکیج تصفیه فاضلاب صنایع غذایی
 8. سیستم تصفیه فاضلاب جهت گیاهان روغن نباتی
 9. تصفیه فاضلاب صنعتی جهت پالایشگاه‌ها و نیروگاه ها
 10. تصفیه فاضلاب شیمیایی جهت صنایع فولاد
 11. سیستم تصفیه فاضلاب کارخانه‌های شوینده و آرایشی

[ بازدید : 121 ] [ امتیاز : 3 ] [ نظر شما :
]
نام :
ایمیل :
آدرس وب سایت :
متن :
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) =D> :S
کد امنیتی : ریست تصویر
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به آب شیرین کن صنعتی است. || طراح قالب avazak.ir
ساخت وبلاگ تالار عطر مردانه اورجینال انجام پروژه متلب نمای چوبی چوب نما مشاور گروپ لیزر فوتونا اسپیس تعمیرات تخصصی آیفون درمان قطعی خروپف اسپیس فریم اجاره اسپیس گلچین کلاه کاسکت تجهیزات نمازخانه مجله مثبت زندگی سبد پلاستیکی خرید وسایل شهربازی تولید کننده دیگ بخار تجهیزات آشپزخانه صنعتی پارچه برزنت مجله زندگی بهتر تعمیر ماشین شارژی نوار خطر خرید نایلون حبابدار نایلون حبابدار خرید استند فلزی خرید نظم دهنده لباس خرید آنتی ویروس خرید بک لینک خرید آنتی ویروس
بستن تبلیغات [X]