ساخت فیلترشنی چطور است ؟ ویژه سال 1400

دوشنبه 25 اسفند 1399
15:36
sed mehdi

فیلتر شنی چیست؟ساخت فیلتر شنی چطور است؟

نگهداری فیلتر شنی

پر اهمیت در نگهداری از فیلتر شنی و کارایی بهتر آن می شود انجام عمل بک واش می‌باشد. به صورت کلی در حالت نرمال و حین‌کار فیلتر آب از بالا وارد شده و پس از عبور از لایه های سیلیس از کف فیلتر شنی خارج میشود. در حالت بکواش آب از پایین فیلتر وارد شده و از بالا خارج میشود. این کار باعث شستشوی فیلتر و مواد داخل آن می شود. شما می بایست بسته به کدورت آب ورودی از روزی یک بار تا دو هفته یکبار با باز و بسته کردن شیر های نصب شده روی فیلتر شنی، فیلتر شنی خود بکواش را نمایید. شما می توانید در حین انجام عمل بکواش آب کثیفی که از فیلتر شنیخارج می شود را مشاهده نمایید. این عمل در حدود ۱۵ الی ۴۵ دقیقه برای هر فیلتر زمان می‌برد. بهتر است علاوه بر پمپ شستشو از بلوئر هوا برای بکواش بهتر فیلتر شنی استفاده کرد. استفاده از بلوئر هوا در شستشوی فیلتر شنی می توانند ۵۰% شست و شو را بهتر نماید.

در شرح ظاهر این فیلتر باید گفت فیلتر شنی به فیلتری می گویند که میتواند املاح مخلوط در آب مانند شن، ماسه، گل و لای، کدورت، کلر آزاد و ذرات معلق را حذف کند. ذراتی که قطر آن ها بیش از 45 میکرون باشد. این فیلتر به دلیل ارزان بودن و کارایی بالایی که در دستگاه های تصفیه آب صنعتی، تصفیه آب استخر، تصفیه آب ورودی به ساختمان ها ومنازل مسکونی بسیار محبوب می باشد. حال باید توجه نمود هر صافی شنی چه مشخصاتی دارد که ما باید به آن توجه کنیم.

فیلتر شنی آب پاکسازان

عمده مصرف برای این فیلتر برای نقاط و مکان هایی می باشد که نیاز به انجام عمل تصفیه فیزیکی آب دارند. متاسفانه سیستم تصفیه آب شهری درایران ناقص بوده و ایرادات زیادی دارد و از طرفی آب شهری به دلیل لوله کشیقدیمی و فرسوده از کدورت بسیار بالایی برخوردار است و آبی که به دست مصرف کننده میرسد از استاندارد های حداقلی برخوردار نیست. همچنین سیستم گندزدایینیز برای این آب شهری درست اجرا نشده و معمولاً به دلیل نداشتن ابزارهای کنترلی، بیش از حد مجاز از مواد گندزدا مانند کلر در آب استفاده می شود.

کاتالوگ فیلتر شنی

بخشی از توضیحات کاتالوگ و یا دفترچه فیلتر شنی آب پاکسازان، در ابتدا باید توجه داشت که فیلتر شنیتوانایی حذف ذرات معلق در آب را دارند این بدین معنا است که آب ورودی به فیلتر شنی تصفیه فیزیکی شده و آب خروجی از آن آبی زلال و شفاف و به دلیل وجود کربن در داخل فیلتر شنی عاری از کلر رنگ بو و مزه می باشد بهصورت کلی فیلتر شنی همانند مرحله ۱ ۲ و ۳ در دستگاه تصفیه آب خانگی عمل میکند تنها با این تفاوت که صافی شنی توانایی حذف گل و لای با دقت بیشتر و مقدار آب بسیار بیشتر است.

همانطور که می دانید کلر بیش از حد در آب باعث ایجاد ناراحتی های پوستی ومشکلات تنفسی می شود همچنین این کلر آزاد نیز در آب برای دستگاه تصفیه آب صنعتی مضر بوده و در صورت ورود کلر به فیلتر ممبران که همان فیلتر اصلی دستگاه می باشد فیلتر ممبران ظرف مدت ۱۶ ساعت از کار می افتد. به همین دلیلاست که فیلتر شنی محبوبیت بسیار زیادی در بین کاربران دارد.

طراحی و ساخت فیلتر شنی

شما باید بدانید آبی که قرار است توسط فیلتر شنی تصفیه شود چه مقدار کدورت دارد، شما حتی می بایست میزان کلر آزاد در آب را نیز آنالیز کرده تا در طراحی فیلتر شنی لحاظ شود. این دو آیتم باعث می شود که فیلتر شنی شما عملکرد عالی از خود نشان دهد و تمامی ذرات معلق موجود در آب را حذف نماید، لازم به ذکر است که علاوه بر کدورت و میزان کلر آزاد موجود در آب شما می بایست مشخص نمایید چه مقدار آب در واحد زمان را تصفیه کنید به عنوان مثال شما برای یک دستگاه تصفیه آب صنعتی و یا یک واحد مسکونی و حتی یک مجتمع چقدر آب در ۲۴ ساعت نیاز دارید.

جنس فیلتر شنی آب پاکسازان

جنس بدنه فیلتر چگونه باشد باید توجه داشت که صافی شنی را میتوان از از جنس استنلس استیل، کربن استیل، فایبرگلاس یا همان FRP، گالوانیزه ساخت. باید توجه نمود که نوع آب ورودی به فیلتر شنی چه می باشد تا متناسب با آن جنس فیلتر را مشخص کرد به عنوان مثال در تصفیه آب دریا از فیلترهای شنی با جنس استنلس استیل و یا اف آر پی ( فیلتر شنی FRP) استفاده می شود.

البته در فیلترهای شنی با جنس کربن استیل که به فیلتر شنی فلزی معروفند باید از پوشش اپوکسی مناسب استفاده شود. این پوشش می بایست بر روی فیلتر شنی با حداقل 200 میکرون رنگ با اجرای سند بلاست صورت بگیرد. اجرای پوشش اپوکسی در شرکت آب پاکسازان به صورت زیر انجام می گیرد.

Dry Film Thickness per Coat 3 Coat Painting Method No. of Coat Paint Name & Treatment Process
Blast cleaning SIS SA 2 ½ Surface preparation At shop

80 microns AL 1 (P-04) Epoxy Polyamide Zinc Rich 1st Coat
120 microns AL 1 (P-14) High Build Epoxy Polyamide Intermediate 2nd Coat
50 microns AL 1 (P-23) Polyurethane Aliphatic Finish Coat 3rd Coat

باید توجه داشت که اجرای مناسب پوشش اپوکسی در طول عمر فیلتر شنی تاثیر مستقیمی دارد به طوری که اجرای نامناسب پوشش باعث خرابی فیلتر ظرف مدت شش ماه می گردد از طرفی با اجرای درست و اصولی پوشش اپوکسی طول عمر فیلتر شنیبه بیش از از ۸ تا ۱۰ سال می رسد. این فیلتر ها به دلیل هزینه اولیه کم و هزینه نگهداری ناچیز بسیار معروف اند لذا در نحوه اجرای پوشش در فیلترشکنی خود اطمینان حاصل نمایید.

انواع فیلتر شنی

فیلترهای شنی نوع سلیس و یا همان شن داخل فیلتر شنی می باشد این ماده کهبه تثلیث معروف است دانه بندی های مختلفی داشته و به صورت دانه بندی شده در داخل فیلتر قرار می گیرد سیلیس فیلتر شنی از لایه درشت که سنگهایی در حدود ۸ الی ۱۲ میلیمتر می‌باشند در کف فیلتر شنی و به عنوان لایه اول از پایین ریخته می شود بعد از آن سلیس با اندازه ۵ الی ۸ میلیمتر به عنوان سلیس متوسط بر روی سلیس درشت قرار می‌گیرد بعد از سلیس متوسط اصلی‌ترین لایه فیلتر شنی که همان سلیس شکری باشد قرار می گیرد این سنیس ابعاد و اندازه ای در حدود یک الی سه میلیمتر داشته و در بالای لایه متوسط قرار می گیرد این لایه کلیه کار تسویه را انجام داده و حذف گلای و ذرات معلق در آب به واسطه وجود این لایه می باشد. در فیلترهای مدیا نیز که نوع خاصی از فیلترهای شنی می باشند بعد از لایه شکری از کربن اکتیو یا همان کربن فعال استفاده می کنند. این لایه با حذف کلر آزاد موجود در آب آب را تصفیه کرده وهمچنین رنگ بو طعم و مزه را از آب حذف می کند. انتخاب نوع درست سلیس و کربن در فیلتر شنی از لحاظ جنس و سایز سلیس بسیار مهم است بسیار دیده شده که فیلتر شنی توانایی حذف ذرات معلق را به طوری که آن فیلتر طراحی شده از خود نشان نداده است و با تعویض سلیس و کربن آن این مشکل برطرف شده است.

لوله کشی فیلتر شنی

لوله کشی در فیلترهای شنی می تواند از جنس یو پی وی سی ( UPVC ) آهن، گالوانیزه و یا پلی اتیلن باشد. نکته مهم در لوله کشی این است که سایز لولهباید متناسب با ظرفیت فیلتر و میزان آبدهی آن در ساعت باشد به عنوان مثال اگر شما فیلتر شنی با قطر یک متر را انتخاب نمایید و لوله کشی نصب شده روی آن سایز ۴ اینچ را داشته باشد باعث ورود آب زیادی به فیلتر شده که مشکلاتی از قبیل افزایش سرعت خطی به هم ریختن لایه های سیلیس و فیلتر نشدن آب را به همراه دارد. باید توجه نمود که لوله کشی فیلتر شنی نقش بسزایی در بکواش فیلتر یا همان شستشوی فیلتر دارد.

فیلتر شنی توانایی شیرین کردن آب را دارد ؟

زمینی که در آن زندگی می‌کنیم به دلیل فراوانی آب در سطح آن همچون اقیانوس‌ها، دریا ها و… به سیاره آبی رنگ معروف در دستگاه آب شیرین کن صنعتی است. با این حال تنها ۲.۵ درصد از تمام این آب های روی زمین قابل شرببوده که حجم عظیمی از آن به صورت برف و یخ ، غیر قابل استفاده می باشند و تنها ۰.۳ درصد از آن به صورت مایع و قابل دسترس می‌باشد که می‌توان از آن استفاده کرد. که این آب در صنایع مختلف همچون :

 • کارخانه‌تولید آب جهت شرب
 • صنعت دام و طیور
 • صنعت کشاورزی
 • صنعت پزشکی، دارو سازی و آزمایشگاهی

و غیره در حال استفاده می‌باشد پس مقداری کمی برای شرب باقی می‌ماند.

تاریخچه آب پاکسازان

شرکت تصفیه آب و فاضلاب گروه صنعتی آب پاکسازان از ابتدای فعالیت خود و با اتکا به دانش ، تخصص و تجربه کارشناسان خود توانسته است اجرای بیش از ۳۵۰۰ پروژه موفق در زمینه سیستم های تصفیه آب و فاضلاب را بر اساس آخرین دستاورد های علمی و فنی روز در کارنامه خود به تثبیت برساند و به واسطه حجمعظیم تولیدات تولیدات موفق گردیده تا کیفیت ، سرعت ، قیمت و خدمات پس از فروش خود را به ایده آل ترین سطح ممکن برساند.

شرکت آب پاکسازان

شرکت آب پاکسازان با برند تجاری PRIME AQUA در سال ۱۳۷۷فعالیت خود را بهصورت حرفه ای در زمینه مشاوره ، طراحی و ساخت سیستم های تصفیه آب ، تصفیه فاضلاب و مواد شیمیایی آغاز کرده است. واحد بازرگانی است شرکت با توجه به نیاز بازار و شرکت ها اقدام به واردات تمامی تجهیزات به روز سیستم های تصفیه آب و فاضلاب مینماید. واحد فنی شرکت آب پاکسازان پر سابقه ترین واحد شرکت بوده و از بدو تاسیس شرکت تا به امروز با تکیه بر مهندسین خلاق و تکنسین های مجرب خود با ایجاد محیطی پویا و کارا به ارایه خدمات فنی و مهندسی می پردازد.

بازدید از محل

شرکت آب پاکسازان در همه مراحل اجرا و فروش دستگاه تصفیه آب صنعتی ابتدااز محل نصب دستگاه بازدید به عمل می آورد تا نسبت به شرایط محیط و همچنین شرایط جوی نوع شاستی و قطعات مورد نیاز اقدام به تهیه گزارش می نماید.

کارشناسی در محل

پس از بررسی شرکت آب پاکسازان از محل بازدید و ارائه گزارش، یک تیم کارشناسی به محل اعزام می شوند تا نسبت به تهیه نمونه برداری از آب منطقه اقدام نمایند . جواب آزمایش آب منطقه به همراه گزارش تیم طراحی و تیم کارشناسی تحوبل واحد برآورد هزینه خواهد شد .

برآورد هزینه

واحد برآورد هزینه با توجه به جواب آزمایشگاه و همچنین گزارش تیم طراحی وشرکت آب پاکسازان نسبت به برآورد هزینه دستگاه تصفیه آب مورد نیاز مشتری، سختی آب منطقه و همچنین شرایط جوی اقدام می کند. در نهایت تیم فروش نوین تصفیه پارس با تمامی گزارشات مندرج قیمت نهایی را اعلام می کند .

نصب و تحویل دستگاه تصفیه صنعتی

پس از گذشت همه مراحل فوق و پرداخت هزینه های دستگاه تصفیه آب صنعتی، دستگاه به همراه یک تیم نصب و راه اندازی به محل اعزام می شوند. پس از نصب وتحویل دستگاه کلیه آموزش های اولیه به یک اپراتور که از طرف مشتری معرفی می شود آموزشهای لازم داده می شود و از آن تاریخ گارانتی و خدمات پس از فروش محصول دارای اعتبار می باشد.

سایت تصفیه آب abpaksazan.com به عنوان یکی از اولین و بزرگ ترین ارائه دهندگان و سازندگان با ❤️ دستگاه تصفیه آب صنعتی با تجهیزات جانبی اصلی؛ برندهای مختلف در مقیاس های خانگی، نیمه صنعتی و صنعتی ro جهت ارائه خدمات بهتر و پاسخگویی به سوالات شما مشتریان خرید تصفیه آب و مشاوره برای خرید محصول، امکان مشاوره رایگان تلفنی را ایجاد کرده است.

دسته بندی تصفیه آب : https://abpaksazan.com/category/water-treatment/

لیست قیمت فیلتر شنی

با توجه به ورود به سال ۲۰۲۱ و آغاز سال ۱۴۰۰ فروش ویژه با قیمت همکار و ارائه لیست قیمت های فیلتر شنیاز طریق کانال های ارتباطی ما، می توانید سفارش خرید خود را با اطمینان خاطر، گارانتی کیفیت محصول و قیمت مناسب به کارشناسان فروش آب پاکسازان بسپارید.

شرکت مهندسی آب پاکسازان تولید کننده انواع فیلتر شنی،جهت خدمات خرید انواع و اقسام فیلترشنی آماده همکاری با مشتریان ارجمند میباشد. از این رو جهت خرید فیلترشنی با بخش فروش و یا بصورت آنلاین درج سفارش نمایید.

قیمت فیلتر شنی

در تمامی شبکه های اجتماعی شرکت آب پاکسازان از جمله (یوتیوب ،واتساپ، لینکدین، تلگرام، اینستگرام و… ) فیلترشنی های تولید شده توسط تیم مهندسی آب پاکسازان، مشخصات فنی و قیمت مدل های از انواع فیلتر شنیفایبر گلاس و فولادی در دما و فشار کار های مختلف از معروف ترین برندهای داخلی تولیدی شرکت و خارجی با گارانتی اصلی و مادام العمر، جهت بررسی و خرید شما مشتریان عزیز و گرامی ارائه گردیده است.

سوالاتی در خصوص فیلتر شنی

فیلتر شنی و فیلتر کربنی یا به عبارتی مدیا فیلتر چه کارایی دارند؟

فیلتر شنی یا صافی شنی که محتوای درون آنها متشکل از مشبندی سنگ‌های سیلیس در سایز‌های مختلف است وظیفه حذف گل و لای و ذرات معلق و به طور کل شفاف سازی آب را بر عهده دارد، اما فیلتر کربن یا میا فیلتر که متشکل از کربن و سلیس هستند داری وظایف متعددی از جمله حذف بو،رنگ طعم و مزه و از همه مهمتر وظیفه ی حذف کلر را بر عهده دارد.

سلام تفاوت فیلتر شنی اتوماتیک و دستی چیست؟

در فیلتر شنی های اتوماتیک از شیرهای برقی ویا پنوماتیکی به جای شیرهای دستی موجود در فیلترشنی های دستی جهت بکواش و فست‌راین توسط PLCهای فرمان صورت می‌گیرد.

سرویس و شستشوی فیلتر شنی به چه نحوی است؟

سرویس فیلتر شنی شامل دو مرحله‌ی بکواش و فست راین است، که در عمل بکواش فیلتر از پایین به سمت بالا و در فست راین فیلتر از بالا به سمت پایین توسط آب شسته می‌شوند که هر دو مرحله با تغییر حالت شیرهای موجود در فیلتر شنی صورت می‌گیرد.

مواد شیمیایی فیلتر شنی

 • سیلیس های تصفیه آب
 • آنتراسیت های تصفیه آب

فیلتر شنی بر اساس نوع بستر

 1. بستر تک لایه
 2. بستر دو لایه
 3. بستر سه لایه و بیشتر

سایت تصفیه آب پاکسازان سازنده و طراح انواع فیلتر شنیو فیلتر کربنی برای استفاده در صنایع مختلف می‌باشد و در کنار این امکان مشاوره برای خرید محصولات تصفیه آب خانگی و تصفیه آب نیمه صنعتی و حرفه و تخصص اصلی آب شیرین کن های صنعتی را هم در اختیار شما قرار داده است. در صورت تمایل و نیاز به مشاوره با مراجعه به abpaksazan.com با کارشناسان آب پاکسازان در ارتباط باشید.

با توجه به آنچه گفته شد بهتر است برای خرید فیلتر شنیشرکت تصفیه آب و فاضلاب گروه مهندسی آب پاکسازان را اولویت، در لیست برنامه‌هایی قرار دهید که در سال 1400 قصد دارید انجام دهید و چه بهتر که این اتفاق با شروع سال جدید همراه باشد.

☎️ تلفن تماس شرکت : ۰۶۱۳۳۷۳۹۶۶۰ واحد فروش 📞 مشاوره رایگان : ۰۹۱۶۶۹۱۵۰۹۰ مهندس قدکساز

شرکت تصفیه آب پاکسازان در خدمت شماست.

شرکت طراحی وب سایت در اهواز

طراحی سایت، به خصوص در حال حاضر که مردم اغلب کشورهای جهان درگیر ویروسمنحوس کرونا یا همان کوید 19 هستند، بیش از پیش اهمیت یافته است با داشتن سایتی مفید شما قادر خواهید بود هم به خود و هم به دیگران از همه لحاظ کمک شایانی کنید. در شرایطی که نه تنها در استان خوزستان بلکه در شهر اهوازو کل کشور عزیزمان ایران؛ بلکه تمامی جهان در حال دست و پنجه نرم کردن با یکی از مرگبار ترین ویروس‌های جهان در طول تاریخ است اما زندگی افراد نیز در حال تغییر و همراهی با این ویروس است اولین اتفاق در زندگی روزمره نیاز به خرید و تهیه مایهتاج خانه و زندگی بوده و این دقیقا اولین موج احساس نیاز به خرید‌های اینترنتی و بدون استرس و مراجعه حضوری بود این موضوع طراحی سایت را به یکی از پر تکرارترین درخواست‌ها در دنیای تجارت الکترونیکطی چند ماه اخیر تبدیل کرد، طراحی سایت در اهواز نیز دقیقا با این چنین برخوردی روبه رو شد و ما در لوگو پلاس تمامی تلاش خود را برای ارائه بهترین خدمات طراحی سایت در خوزستان به کار برده‌ایم.

اگر با جستجوی عبارت های زیر به این صفحه رسیدید، این نکته را مدنظر داشته باشید که خدمات طراحی سایت تیم لوگو پلاس تنها محدود به استان خوزستان و شهر اهواز نیست. اشاره ما به حضور در این شهر به دلیل جنبه معرفیاین شرکت و همچنین محل استقرار ساختار اداری و تیم اجرایی است.

 • طراحی سایت در اهواز
 • آموزش طراحی وب سایت در اهواز
 • سئو سایت در خوزستان
 • طراحی اپلیکیشن اهواز
 • شرکت نرم افزاری اهواز
 • شرکت طراحی وب سایت در اهواز
 • طراحی سایت در خوزستان

بهینه سازی سایت در اهواز

اینکه شما به دنبال سئو سایت در اهواز و یا در هر کجای کشور خود هستید نشان می دهد که در حال حاضر یک وب سایت دارید، اما هدف ما از معرفی این خدمت به شما این است که بنا بر تجربه، مشتریان زیادی داشتیم که پس از آشنایی با تیم دیجیتال مارکتینگ لوگو پلاس و مشاهده نمونه کارهای طراحی سایت ما، سریعا تصمیم به طراحی مجدد سایت خود گرفتند. شاید شما از ظاهر سایت خود چندان راضی نباشید و یا اینکه وب سایتتان در موبایل به درستی نمایش داده نمی شود و اصطلاحاً ریسپانسیو نیست، در این صورت تیم دیجیتال مارکتینگ لوگو پلاس آماده ارائه خدمات طراحی سایت نیز به شماست

لوگو پلاس متشکل از تیم جوان و خلاق طراحی در کنار واحد تحقیق و توسعه ، همگام با آخرین دانش روز دنیا، تمام نیروی خود را در جهت طراحی وب سایت های حرفه ای و متمایز، جهت کسب رضایت حداکثری مشتریان به عنوان شرکای تجاری خود بکار گرفته است. لوگو پلاس تیم بر اصول مشتری مداری ، پشتیبانی گسترده وانطباق با دانش روز دنیا توانسته سهم مهمی در بازار IT کشور بدست آورد. لوگوپلاس ، با بیش از 15 سال سابقه فعالیت و افزون بر 500 پروژه اجرا شده در زمینه خدمات برندینگ حرفه ای در کنار شماست، در کنار زیبایی ، طرح شما را به عملکردهای تجاری برند نیز مجهز می کنیم تا شما پیروز بازار رقابت باشید.

منبع:https://www.chetor.com/


[ بازدید : 208 ] [ امتیاز : 3 ] [ نظر شما :
]

فیلتر تصفیه آب نانو NF 💦

شنبه 16 اسفند 1399
13:11
sed mehdi

NF یا به عبارتی نانو فیلتراسیون چیست؟

خرید نانو فیلتراسیون

فیلم های FilmTec ™ NF برای طیف گسترده ای از برنامه ها از نظر جریان ، رد نمک و مواد آلی و مقاومت در برابر رسوب بسیار عالی عمل می کنند. عناصر فیلم شما می توانند در بازه pH از 2 تا 11 کار کنند و در برابر فشار مقاوم بوده و برای دمای حداکثر 45 درجه سانتیگراد مناسب هستند. بسته به دما ، می توان آن را در pH 1 و pH 13 به طور موثر تمیز کرد (لطفاً برای محدودیت pH برای غشاهای NF خاص به ورق های داده محصول مراجعه کنید.) برای اشنایی بیشتر شما مخاطب عزیز در مورد دستگاه آب شیرین کن صنعتی و یا کسب مشاوره رایگان با ما در تماس باشید.

تصفیه آب صنعتی همراه با چرخه آب در طبیعت

قیمت نانو فیلتر تصفیه آب

دوام ، تمیز کردن آسان و عملکرد پایدار در طی چندین سال ، حتی در شرایط سخت کاری است.

از اجزای FilmTec ™ NF می توان برای تصفیه آب آشامیدنی عمومی در مناطقی که به میزان بالای رد سدیم با غشا os اسمز معکوس (RO) احتیاج ندارند ، استفاده کرد ، اما در شرایطی که سایر نمک ها مانند کلسیم و منیزیم باید کاهش یابد. در مقایسه با فناوری نرم سازی آهک و کلرید سدیم (NaCL) ، نرم کردن غشای نانو فیلتراسیون گزینه کم هزینه تری است. به عنوان مثال ، غشای نانو فیلتراسیون FilmTec ™ NF270 پس از تمیز کردن مکرر ، رد کم نمک ، مصرف انرژی کم و عملکرد پایدار را فراهم می کند. این ویژگی ها آن را به گزینه ای اصلی برای آبهای سطحی آلوده تبدیل می کند.

نانو فیلتراسیون

سیستم غشایی یک طرح تک مرحله ای با مرکز چرخش مجدد است. ده فشار عروق ، هر یک از چهار عنصر غشایی ، به طور موازی مرتب شده اند. برای به حداقل رساندن زمان خرابی ، پمپ تغذیه سیستم و پمپ گردش تمرکز نصب شده است با پمپ موازی اضافی. تمام پمپ ها توسط مبدل های فرکانس کنترل می شوند ، به طوری که آنها فقط با فشار لازم کار می کنند. این یک ابزار مهم برای صرفه جویی در انرژی است ، به دلیل تولید و دامنه متفاوت دمای آب خوراک از 1 درجه سانتیگراد تا 20 درجه سانتیگراد.

اولترافیلتراسیون چه تفاوتی با نانو فیلتراسیون دارد؟

از مخزن باز غوطه ور در دریاچه اصلاح سطح ، آب خام از قبل تصفیه می شود سرعت تصفیه و فیلتراسیون شن و ماسه. فیلتراسیون توسط دی اکسید کربن تثبیت می شود تزریق و فیلتر سنگ آهک با مقادیر کم کلر برای اطمینان از آب بیشتر کیفیت شبکه توزیع گسترده است و فقط بسیاری از مناطق دورافتاده را پوشش می دهد در فصول تفریحی. یک مخزن بلند وجود دارد که به شما کمک می کند این تنوع را جبران کنید درخواست فوری جریان غلظت از ایستگاه نانو فیلتراسیون به حالت اولیه خود برگردانده می شود.

خرید غشای نانوفیلتراسیون

نانو فیلتراسیون آخرین روش برای فرآیندهای فیلتراسیون غشایی است. این روش معمولاً برای جداسازی ذراتی از آب که حاوی مقادیر کمی از جامدات محلول هستند ، استفاده می شود. مانند آبهای سطحی و آبهای زیرزمینی تازه. هدف از این روش حذف کاتیونهای چند ظرفیتی و از بین بردن مواد ضد عفونی کننده آماده مانند مواد آلی طبیعی و مصنوعی است.کاربرد نانو فیلتراسیون در صنایع غذایی مانند صنایع لبنی در سطح وسیعی در حال گسترش است. در این صنایع ، از نانو فیلتراسیون برای تخلیه بخشی از مایعات (یونهای یک ظرفیتی) استفاده می شود.

اسمز معکوس

نانو فیلتراسیون به دهه 1970 برمی گردد. وقتی غشاهای اسمز معکوس در فشارهای نسبتاً کم با جریان آب فیلتراسیون قابل قبول تولید می شوند. استفاده از فشارهای بسیار بالا در فرآیند اسمز معکوس ، اگرچه آب با کیفیت عالی تولید می کند ، اما به همان اندازه در مورد هزینه بالای مصرف انرژی نیز نگران کننده بود. در نتیجه ، تأمین آب با استفاده از این روش از نظر اقتصادی مقرون به صرفه نبود. بنابراین ، استفاده از غشایی که ترکیباتی را که محلول کمتری دارند ، اما نفوذ پذیری بیشتری در آب دارند ، از بین می برد ، بنابراین حجم آب تصفیه شده را به کیفیت مورد نیاز (به استانداردهای لازم) می رساند ، پیشرفت عمده ای در فن آوری جداسازی است.

کاربرد فناوری نانو در تصفیه آب و فاضلاب

بنابراین ، غشاهای اسمز معکوس فشار کم به عنوان غشاهای نانو فیلتراسیون شناخته می شوند.تحقیقات در مورد توسعه غشاهای اسمز معکوس توسط جان کدوت در سال 1984 منجر به ایجاد نوع جدیدی از غشا شد که به عنوان اولین نمونه در طبقه بندی نانوفیلتراسیون شناخته می شود. غشاهای ساخته شده توسط کدو تنبل از طریق یون های کلرید با جریان زیاد عبور می کنند و در عوض یون های سولفات به خوبی جدا می شوند و به سرعت جدا می شوند.

میکروفیلتراسیون چه مکانیزمی دارد؟

نانو فیلتراسیون یک روش فیلتراسیون غشایی است که از منافذ نانومتری عبور می کند و از غشا عبور می کنند. غشاهای نانو فیلتراسیون دارای منافذی در مقیاس 1 تا 10 نانومتر هستند که در میکرو فیلتراسیون و اولترافیلتراسیون کوچکتر از اندازه منافذ و در اسمز معکوس کمی بزرگتر از منافذ هستند. غشاهای مورد استفاده برای نانو فیلتراسیون عمدتا از لایه های نازک پلیمری تشکیل شده اند ، مواد معمولاً مورد استفاده عبارتند از پلی اتیلن ترفتالات یا فلزاتی مانند آلومینیوم. اندازه منافذ توسط pH ، دما و زمان انبساط کنترل می شود ، چگالی منافذ از 1 تا 106 منافذ در سانتی متر مربع است.

آب شیرین کن نانو چیست؟

از نظر علمی ، این غشاها به دو روش اولترافیلتراسیون و اسمز معکوس طبقه بندی شده اند. بنابراین آنها به عنوان اسمز معکوس فله یا باز و همچنین اولترافیلتراسیون شناخته می شوند.یکی از مهمترین مزایای فیلتراسیون نانو به عنوان روشی برای نرم کردن آب (در مقابل آب سخت) این است که در طی فرآیند نگهداری یون های کلسیم و منیزیم ، هنگامی که یون های هیدرات یک ظرفیتی از غشا عبور می کنند ، فیلتراسیون بدون افزودن یون های سدیم انجام می شود. شدن (بر خلاف مبدل های یونی) نیز ، بسیاری از جداسازی ها در دمای اتاق صورت نمی گیرد (مانند فرآیند تقطیر) و این فرآیند ها گران هستند. زیرا در طی فرآیند نیاز به خنک سازی یا گرمایش مداوم وجود دارد.

اسمز معکوس چه رابطه‌ای با نانوفیلتر دارد

جداسازی مولکولی نور با نانو فیلتراسیون رابطه نزدیک دارد ، که اغلب در سایر فرایندهای جداسازی دیده نمی شود. دو ویژگی ذکر شده از مزایای اصلی فیلتراسیون نانو هستند. یکی دیگر از ویژگی های مطلوب نانو فیلتراسیون ، توانایی انجام فرآیند در حجم زیاد و از طرف دیگر برای تولید جریان های خروجی مداوم است. با این حال ، نانو فیلتراسیون هنوز در میان روشهای مختلف فیلتراسیون غشایی کمترین استفاده را دارد. زیرا اندازه منافذ فقط به چند نانومتر محدود می شود. در نتیجه از اسمز معکوس برای ذرات کوچکتر و از اولترافیلتراسیون برای ذرات بزرگتر استفاده می شود. از اولترافیلتراسیون می توان در مواردی که از نانو فیلتراسیون استفاده می شود نیز استفاده کرد. زیرا این روش رواج بیشتری دارد.

نانو فیلتراسیون چگونه مکانیزمی دارد؟

از طرف دیگر ، مهمترین عیب فناوری نانو ، مانند تکنیکهای فیلتراسیون غشایی ، هزینه و نگهداری غشاهای مورد استفاده است و غشاهای نانو فیلتراسیون یکی از گرانترین قسمتهای فرآیند هستند. تعمیرات و جایگزینی غشا به عوامل مختلفی بستگی دارد ، از جمله مقدار کل مواد جامد محلول ، میزان جریان ورودی و اجزای استفاده شده در طی فرآیند. برای استفاده از نانو فیلتراسیون در صنایع مختلف ، باید یک زمان تخمینی برای جایگزینی نانو فیلترها به طور منظم داشته باشید. به این ترتیب فیلترهای نانو قبل یا بعد از عملکرد بهینه تعویض می شوند.

خرید غشای نانوفیلتراسیون

نانو فیلتراسیون آخرین روش برای فرآیندهای فیلتراسیون غشایی است. این روش معمولاً برای جداسازی مولکول از آب که حاوی مقادیر کمی از مواد جامد محلول است ، استفاده می شود. مانند آبهای سطحی و آبهای زیرزمینی تازه. هدف از این روش حذف کاتیون های چند ظرفیتی و ضد عفونی کننده های آماده مانند مواد آلی طبیعی و مصنوعی است.

نفوذ پذیری انتخابی نانو غشا

برخلاف غشاهای با منافذ کوچکتر و بزرگتر ، عبور املاح از طریق نانو فیلتراسیون به طور قابل توجهی پیچیده تر است.

بسته به اندازه منافذ ، سه نوع املاح و املاح وجود دارد که می توانند از طریق غشا منتقل شوند:

انتشار: مولکول به دلیل سطح غلظت متفاوت رخ می دهد. همانطور که از طریق غشاهای اسمز معکوس دیده می شود.

همرفت: حرکت ذرات و حلالها همراه با جریان اتفاق می افتد. مانند فیلتراسیون با منافذ بزرگتر ، مانند میکروفیلتراسیون

الکتروفورز: جذب یا دفع املاح به دلیل وجود بار در داخل غشا و اطراف آن اتفاق می افتد.

خرید نانو فیلتراسیون چگونه است؟

علاوه بر این ، مکانیسم های مهار انتقال مواد در نانو فیلتراسیون پیچیده تر از سایر اشکال صاف هستند. اکثر سیستم های تصفیه فقط بر روی اندازه ذرات کار می کنند. اما در مقیاس کوچکتری که در نانو فیلتراسیون با آن روبرو هستیم ، باید اثرات بار سطحی روی نمک های باردار کوچک و همچنین اثرات هیدراتاسیون را در نظر گرفت. زیرا ذرات موجود در محلول با پوسته ای از مولکول های آب اطراف پوشانده شده اند. لازم به ذکر است که pH محلول تأثیر زیادی در بار سطحی دارد و بنابراین می توان روشی را برای درک و کنترل بهتر نفوذ ارائه داد.

قیمت نانو فیلتر تصفیه آب چگونه محاسبه می‌شود؟

مکانیسم های نفوذ پذیری انتخابی به شدت تحت تأثیر اندازه منافذ غشا membrane ، گرانروی حلال ، ضخامت فیلم ، نفوذ پذیری محلول ، دمای محلول ، pH محلول و ثابت غشا die دی الکتریک هستند. نحوه توزیع اندازه منافذ نیز مهم است. مدل سازی میکرو فیلتراسیون بسیار دشوار است. این کار را می توان با استفاده از کاربردهای معادله انجام داد ، اگرچه این امر به اطمینان زیادی از پارامترها و داده های آزمایشی بدست آمده نیاز دارد.

اولترافیلتراسیون

به نشتی از فیلتری که قادر به عبور ذرات بسیار ریز (از طریق میکروسکوپ) باشد ، فوق تصفیه گفته می شود.

اولترافیلتراسیون با غشاها انجام می شود و از این نوع غشا برای جداسازی ذرات بزرگ با اندازه 20 تا 1000 آنگستروم استفاده می شود. تمام نمک ها و ذرات محلول کوچکتر از این محدوده از غشا pass عبور می کنند. در این روش کلوئیدها ، پروتئین ها و مواد میکروبی جدا شده و مولکول های آلی بزرگ با وزن مولکولی بین 1000 تا 100000 ساخته می شوند.

میکروفیلتراسیون

یکی از کاربردهای رایج برای اولترافیلتراسیون (UF) استفاده از آن برای غلیظ کردن شیر برای تهیه پنیر است. کنسانتره پروتئین آب پنیر ، که با استفاده از فرآیند اولترافیلتراسیون با نسبت های مختلف پروتئین از آب پنیر تولید می شود ، دارای خواص عملکردی بسیاری است. این خواص استفاده از کنسانتره های پروتئین آب پنیر را در فرمولاسیون های غذایی امکان پذیر می کند. از آنجا که پروتئین های آب پنیر در بافت پنیر حفظ می شوند ، ارزش غذایی محصول نیز به این ترتیب بهبود می یابد. محلول هایی که در پشت غشاran جریان دارند به طور کلی مواد برگشتی یا "فازهای دائمی" نامیده می شوند. آنچه او پشت سر می گذارد ، تعالی یا "انتقال" تلقی می شود.

مقالات مرتبط با آب تصفیه کن صنعتی:

ساخت دستگاه تصفیه آب صنعتی

لیست قیمت تصفیه آب صنعتی

دستگاه تصفیه آب صنعتی دست دوم

راه اندازی مغازه تصفیه آب

بین اسمز معکوس و اولترافیلتراسیون

نانو فیلتراسیون یک فرآیند غشایی خاص است که نمکهای محلول را در محدوده اندازه تقریبی 1 نانومتر (10 آنگستروم) رد می کند - از این رو اصطلاح "نانو فیلتراسیون" است.

بسته به اندازه و وزن حلالهای غشای نانو فیلتراسیون ، NF در محدوده بین اسمز معکوس (RO) و اولترافیلتراسیون (UF) عمل می کند: مولکولهای آلی با وزن مولکولی بیشتر از 400-400 رد می شوند. غشاهای نانو فیلتراسیون می توانند به طور موثر از بین آلاینده های دیگر حذف شوند:

مواد آلی محلول.

اندوتوکسین ها / پیروژن ها.

حشره کش ها / سموم دفع آفات.

علف کش

آنتی بیوتیک ها.

نیترات

قندها

امولسیون لاتکس.

یونهای فلزی

کاربرد فناوری نانو در تصفیه آب و فاضلاب

برخی از نمکهای محلول را نیز رد می کند. به طور خاص ، NF نمک های محلول را در محدوده 20 تا 98٪ رد می کند. نمک های حاوی آنیون های تک ظرفیتی (مانند کلرید سدیم یا کلرید کلسیم) 20 تا 80 درصد را رد می کنند ، در حالی که نمک های حاوی آنیون های دو ظرفیتی (مانند سولفات منیزیم) 98-90 درصد بیشتر رد می کنند. فشارهای غشایی معمولاً 50-225 psi (3.5-16 بار) است.

یک غشای نانو فیلتراسیون ایده آل

یک غشای نانو فیلتراسیون ایده آل نفوذ پذیری بسیار بالایی در برابر آب دارد ، اما نفوذ پذیری یک ماده حل شده ایده آل ممکن است نزدیک به صفر یا بیشتر باشد ، بسته به ماده محلول و کاربرد آن. به عنوان مثال ، این برنامه ممکن است به نفوذپذیری نزدیک به صفر برای آفت کش ها و 50٪ برای یون های کلسیم نیاز داشته باشد.

برنامه های رایج سیستم های غشایی نانو فیلتر شامل:

رنگ و کل کربن آلی (TOC) را از سطح آب پاک کنید.

سفت یا رادیوم را از آب چاه خارج کنید.

کاهش کل مواد جامد محلول (TDS).

جداسازی مواد آلی از مواد معدنی در غذاهای خاص و کاربردهای فاضلاب

فشار و جریان

مانند غشاهای اسمز معکوس ، غشاهای نانو فیلتراسیون در سیستم های جداسازی با استفاده از فشار وارد شده برای غلبه بر فشار اسمزی سیستم و جریان حلال از طریق یک غشا semi نیمه تراوا از یک منطقه با غلظت املاح بالاتر به یک منطقه و بالعکس در غلظت های پایین استفاده می شود. . این "جریان برگشتی" و نفوذپذیری غشا در نانو فیلتراسیون منجر به عبور املاح بسیار بزرگ از غشای باقیمانده در طرف غلظت بالاتر غشا می شود ، در حالی که آب تصفیه شده حاوی باقی مانده املاح مطلوب یا قابل قبول است.

خرید نانو فیلتراسیون

غشاهای نانو فیلتراسیون روش دیگری مشابه غشاهای RO است: آنها در تنظیمات جریان متقابل استفاده می شوند. گذر جریان به کاهش رسوب یا تجمع املاح از طریق غشای نیمه تراوا کمک می کند. به زبان ساده ، در جریان جریان ، جریان خوراکی تحت فشار از آب با غلظت کمتری نسبت به غشا N NF استفاده می کند ، در حالی که جریان جریان با غلظت بالاتر از سطح غشاtes جدا شده و حرکت می کند. نمک های رد شده و سایر ناخالصی ها را از بین می برد. به آب خالص نفوذ گفته می شود ، در حالی که به آب با غلظت بالاتر غلظت یا رد گفته می شود.

عوامل تاثیرگذار

پارامترهای اصلی عملکرد فرآیند جداسازی غشا نانو فیلتر ، پخش جریان و رد هستند. تحت شرایط مرجع تعریف شده ، جریان (سرعت انتقال نفوذ در واحد سطح غشا) و رد خصوصیات ذاتی عملکرد غشای قابل پیش بینی. جریان و رد سیستم غشا در درجه اول تحت تأثیر پارامترهای متغیر است ، از جمله:

فشار: با افزایش فشار تغذیه موثر ، مواد جامد نافذ کاهش می یابد در حالی که جریان نفوذ افزایش می یابد.

دما: اگر دما افزایش یابد در حالی که سایر پارامترها (فشار ، بازیابی و غلظت نمک آب تغذیه) ثابت هستند ، نشت و جریان مجرای نمک افزایش می یابد.

بازیابی: بازیابی عبارت است از نسبت جریان نفوذ به جریان خوراک. اگر بازیابی افزایش یابد ، اگر غلظت نمک به مقداری برسد که فشار اسمزی غلظت آن برابر با فشار خوراک باشد ، جریان فیلتراسیون کاهش یافته و متوقف می شود. رد نمک با افزایش بهبودی کاهش می یابد.

غلظت نمک خوراک: با افزایش غلظت نمک خوراکی ، جریان فیلتراسیون کاهش می یابد در حالی که میزان عبور نمک افزایش می یابد.

آب شیرین کن نانو

عوامل دیگری که ممکن است عملکرد سیستم NF را تحت تأثیر قرار دهند عبارتند از:

 1. نگهداری و بهره برداری از کارخانه.
 2. طراحی قبل از درمان
 3. رویکرد ما به نانو فیلتراسیون

غشاهای نانو فیلتراسیون ما بخشی از نمونه کارهای معروف FilmTec ec در صنعت ما هستند. فیلم نازک کامپوزیت Tech Film شامل سه لایه است که هر کدام با توجه به نیازهای خاص طراحی شده اند.

 • پشتیبانی از وب پلی استر.
 • لایه ای از پلی سولفون نرم و متخلخل.
 • لایه مانع پلی آمید فوق العاده نازک در بالا.

[ بازدید : 174 ] [ امتیاز : 3 ] [ نظر شما :
]

علی انصاریان پر کشید 🖤

يکشنبه 19 بهمن 1399
19:14
sed mehdi

بازیکن استقلال علی انصاریان درگذشت 🖤

اکثر افرادی که روز درگذشت علی انصاریان در بیمارستان فرهیختگان حضور داشته‌اند این گونه نقل می‌کنند که بعد از فوت او، خانواده انصاریان گفته بودند بدون اجازه آن‌ها دستگاه تنفسی از بدن علی خارج شده می‌باشد که البته این موضوع شاید یک تشخیص پزشکی باشد و جهت انجام آن نیازی به کسب اجازه از خانواده بیمار نباشد، اما ابهامات ماجرا تنها به این موارد خلاصه نمی‌شود.

علی انصاریان به دیار حق شتافت

دفاعیات دکتر هاشمیان، پزشک معالج علی انصاریان و مهرداد میناوند در لایو اینستاگرامی‌اش، اما بیش از پیش از وجود اختلاف نظر‌هایی بین او و دیگر پزشکان یا حتی وزارت بهداشت خبر می‌دهد. جست‌وجویی بیشتر در صفحه اینستاگرام او نشان می‌دهد که از مدتی پیش جهت استفاده از دارویی در جریان درمان بیماران کرونایی با دیگر پزشکان و حتی وزارت بهداشت اختلاف نظر‌هایی داشته است. او از مدت‌ها پیش مدعی بود که روش درمانی تازه‌ای جهت بیماران کرونایی دارد.

این در حالی می‌باشد که ادعای روش‌های درمانی متفاوتی که سه تن از پزشکان بیمارستان مسیح دانشوری جهت درمان بیماران کرونایی در پیش گرفته‌اند، بار‌ها از سوی بیمارانی که به این بیمارستان مراجعه می‌کنند، تأیید شده است. دکتر هاشمیان هم همیشه جهت روش درمانی ویژه خود و دارویی که در صفحه اینستاگرامش هم معرفی کرده، با دیگر پزشکان دچار اختلاف نظر بوده است.

پس از اینکه مهرداد میناوند و علی انصاریان دو پیشکسوت تیم پرسپولیس به ویروس کرونا مبتلا شده و درگذشتند، مقصودلو(امیر تتلو) با انتشار کلمات ناسزا در کانال تلگرامی خود، به این دو چهره معروف و طرفداران تیم پرسپولیس توهین کرد. مقصودلو دلیل فوت این دو ورزشکار مطرح را درگیر شدن طرفداران سرخ پوش فوتبال کشور با خودش عنوان کرد و تیم پرسپولیس را هدف واژه‌های اهانت آمیز خود قرار داد.در پی این اهانت، کاربران فضای مجازی در تلگرام با برگزاری نظرسنجی تصمیم گرفتند بایکدیگر متحد شوند و کانال مقصودلو را ریپورت کنند تا شبکه اجتماعی تلگرام، این بستر را نیز جهت انتشار محتوا‌های مستهجن بر روی تتلو ببندد.

اخرین خبرها از علی انصاریان زمان حیاتش: به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، دکتر هاشمیان، پزشک معالج علی انصاریان درباره آخرین وضعیت او اظهار داشت: شرایط ایشان پایدار نیست و تحت تهویه مکانیکی هستند و به هر حال باتوجه به شدت درگیری ریوی که داشتند شرایط درگیری ریه شدید می‌باشد و الان در خواب مصنوعی است. وضعیت ریه ایشان بسیار بسیار نامناسب می‌باشد چرا که وسعت درگیری بیماری با ریه ایشان بیشتر شده است.

او ادامه افزود ریه کامل درگیر بوده و در این شرایط همه اقدامات لازم انجام شد اما شب گذشته به علت مشکل تنفسی اینتوبه شدند و شرایط ایشان همین الان که با شما صحبت می‌کنم بسیار ناپایدار است. ما بررسی‌ها را انجام دادیم و مشخص شد که درگیر آمبولی نیستند اما شدت بیماری ایشان بسیار پیشرفته است. اکسیژن خون ایشان هم افت کرده می‌باشد که از مردم عزیز خواهش می‌کنم جهت بهبود حال ایشان دعا کنند.

رئیس ستاد مقابله با کرونای استان تهران گفت: هیچ شواهد مستندی مبنی بر اینکه مهرداد میناوند و علی انصاریان بر اثر کرونای انگلیسی و ویروس جهش یافته جان خود را از دست داده باشند، وجود ندارد. علیرضا زالی گفته جهت اثبات ویروس‌های جهش یافته باید کل ویروس را جدا و از طریق مکانیزم علمی تحت عنوان توالی یابی انجام می‌شود و مرجع این کار هم محدود می‌باشد و تا جایی که اطلاع دارم ویروسی که این دو فوتبالیست به آن مبتلا شدند در بین ویروس‌های جهش یافته قطعی نیست

آقای انصاریان، ۲۲ دی روز برگزاری داربی نود و چهارم، به همراه مهرداد میناوند در ویژه برنامه شبکه تلویزیونی باشگاه پرسپولیس حضور داشت. مهرداد میناوند بازیکن پیشین تیم ملی فوتبال ایران و پرسپولیس نیز هشتم بهمن ماه به دلیل ابتلا به کرونا درگذشت

مراسم خاکسپاری علی انصاریان در بهشت زهرای تهران برگزار شد و هشت روز پیش هم مهرداد میناوند در اثر کرونا درگذشت.در گذشت علی انصاریان پیشکوست فوتبال ایران جامعه ورزشی این کشور را جهت دومین بار در یک هفته اخیر عزادار کرده است. هنوز یک هفته بیشتر از مرگ مهرداد میناوند، بازیکن سابق تیم ملی ایران نگذشته بود که علی انصاریان هم چند روز پس از بستری شدن در بخش مراقبت‌های ویژه بر اثر ابتلا به کرونا جان باخت.

علی انصاریان، پسر پرشور فوتبال ایران هم دربرابر ویروس مهلک کرونا طاقت مقاومت نداشت، وی برای همیشه دیرفانی را وداع گفت و از کنارمان رفت. خبری پر از غم، غصه و اندوه که همه‌ی اقشار جامعه توان شنیدن آن را نداشتن، این روزها پیر و جوان، مرد و زن، ورزشی و هنری، همه و همه و همه، کل مردم ایران از خدا می‌خواستند علی را از ما نگیرد. ولی خومی‌باشد خدا و حمکت علی جان چیز دیگری بود، انگار قلم سرنوشت، نوشته بود تا علی خیلی زود از پیش ما برود تا رفیقش مهرداد احساس تنهایی نکند.

ملت شریف ایران همراه با دلی مملو از غمو غصه و اندوه از دست دادن بازیکنی بااخلاق، بازیگری مهربان و پسر خوب ایران علی انصاریان را به اهالی ورزش، فوتبال، هنر، رسانه و خانواده‌ی داغ دیده انصاریان تسلیت عرض می‌نماید و جهت آن مرحوم غفران واسعه الهی را از خداوند متعال مسئلت می‌نماید.

نوشتن این مطلب خیلی سخت است، گویی حتی کلمات هم از توصیف شدت مصیبت وارد شده به مردم عزیز ایران عاجز و ناتوان مانده اند که اما، کاش این حادثه تلخ تاریخ فوتبال ایران اتفاق نمی افتاد و خدا علی را مثل مهرداد از دست نمی‌دادیم.
علی انصاریان در سال 1356 چشم به جهان گشود بازیگر سینما و بازیکن پیشکسوت فوتبال ایران، بعد از روزها مبارزه نافرجام با کرونا سرانجام در بهمن ماه سال 1399 در سن 43 سالگی در بیمارستان فرهیختگان تهران چشم از جهان بست و دیر فانی را وداع گفت.

وی در سن 13 سالگی(1369ه ش) با عضویت در تیم جوانان پیام تهران فوتبال حرفه‌ای خود را اغاز کرد. بانک ملی، بانک سپه و فجر سپاسی دیگر تیم‌هایی بودند که علی انصاریان در سن رده‌ی جوانان در آنها بازی کرده بود، سپس با ملحق شدنش به تیم بزرگسالان فجرسپاسی فوتبالش را حرفه‌ای تر ادامه داد.وی پیراهن پرسپولیس را در سال1377 بر تن کرد. در طول 88 بازی ک جهت سرخ پوش‌های پایتخت انجام داد، 6 بار توانست جهت پرسپولیس گلزنی کند.

وی یک سال به سایپا رفت پس ازآن در ادامه دوباره به پرسپولیس بازگشت و 2 سال جهت این تیم به میدان رفت. این مدافع میانی سال 1386 وارد استقلال شد و توانست 23 بازی هم پیراهن این تیم را بپوشد. استیل‌آذین، استقلال اهواز، گسترش فولاد تبریز و شاهین بوشهرنیز از دیگر تیم‌هایی بودند که علی انصاریان جهت آنها به میدان رفت و در آخر در سال ۱۳۹۰ رسما دنیای فوتبال را کنار گذاشت.

علی انصاریان از بین ما پر کشید

در پرونده‌ی مدافع نام آشنای فوتبال ایران 6 بازی هم جهت تیم ملی فوتبال ایران ثبت شده می‌باشد و جهت این تیم افتخار آفرینی کرد. علی انصاریان در بعد از پایان فوتبالش، وارد عرصه بازیگری شد و در فیلم‌هایی چون پاداش سکوت، کلاف، شروع یک پایان، حکم تیر، دو روز تا ماندن، حس خوب زندگی،اژدر، کلوپ همسران و رمانتیسم عماد و طوبا نقش آفرینی کرد. "رمانتیسم عماد و طوبا" این روزها در جشنواره سی و نهم فیلم فجر در حال اکران است.

در خصوص نقل قول‌های فراوان که راجب علی گفته شده تنها نمی‌توان به مورد زیر اشاره نکرد:
مهدی امیرآبادی، همبازی سابق علی انصاریان در مصاحبه‌ای گفته: سه‌شنبه
۱۴ بهمن بود که جهت دیدنش به بیمارستان رفتم و حالش خوب بود. مرا هم از پشت شیشه دید و برایم دست تکان داد. جهت او دست تکان دادم و با دست به خدا اشاره کرد و سقف را نشان داد که یعنی خدا را شکر خوبم و برمی‌گردم! اما فردای همان روز بود که وقتی خبر فوتش را شنیدم همه خاطراتش یکجا بر سرم آوار شد.


[ بازدید : 187 ] [ امتیاز : 3 ] [ نظر شما :
]

پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی 💦

يکشنبه 12 بهمن 1399
7:43
sed mehdi

پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی | 0 تا 100 طراحی، ساخت و اجرا 💧

مزایای مصرف از سیستم بندی‌های بهداشتی شیمیایی

مهمترین و بی نظیرترین ویژگیهای مثبت محصولات تصفیه فاضلاب اجرا شده توسط آب پاکسازان عبارتند از:

 • راندمان بالا در محیط‌های صنعتی با آلاینده‌های مختلف
 • مقاومت در برابر خوردگی بالا مخازن، لوله گذاری و اتصالات
 • این کارگاه از کارگاه تولیدی به سایت نصب Paquet منتقل می‌شود
 • سرعت بالا در ساخت، نصب و راه اندازی سیستم بندی
 • از آنها می‌توان در محیط‌هایی با درجه حرارت و شرایط آب و هوایی متفاوت مصرف کرد
 • طراحی به خوبی متناسب با محیط و فضای نصب سیستم است
 • مصرف کم انرژی
 • نصب، راه اندازی و نگهداری در زمان کوتاه و هزینه کم

لازم به ذکر هست که مشخصات هر محصول از این شرکت بر اساس محیط زیست و شرایط مطلوب طراحی و تعریف می‌شود.

مطلب پر بازدید:دستگاه آب شیرین کن صنعتی

تصفیه خانه فاضلاب

پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی می‌تواند به عنوان یک تصفیه خانه فاضلاب کامل با کلیه واحدها و قطعات تصفیه در ابعاد کوچکتر در نظر گرفته شود. این بدان معنی هست که قطعات موجود در تصفیه خانه کامل مانند مخزن هوادهی، مخزن رسوب گذاری، مخزن تزریق کلر، مخزن ذخیره لجن و ST در آن طراحی و نصب می‌شوند. از پکیج‌های تصفیه فاضلاب صنعتی می‌توان جهت تصفیه انواع فاضلاب در صنایع مختلف مصرف کرد.

به دلیل مزایای بزرگ این دسته گل‌ها، محبوبیت آنها در سالهای اخیر همیشه افزایش یافته است. ابعاد کوچک، اشغال فضای کم، قیمت مناسب و مقرون به صرفه، قابلیت حمل حتی پس از نصب، کارایی بالا، سهولت نگهداری و مصرف از مهمترین مزایای این سیستم‌ها است. آب پاکسازان که حاوی سالها تجربه در زمینه تهیه و ساخت انواع تجهیزات تصفیه پساب و فاضلاب هست، یکی از بزرگترین سازندگان سسیستم‌های تصفیه فاضلاب در ایران است.

فاضلاب صنعتی

پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی جزء یکی از اصلی ترین خدمات و محصولات شرکت آب پاکسازان است. به فاضلاب حاصل از فعالیت مراکز تولیدی و صنعتی، فاضلاب صنعتی گفته می‌شود.این نوع فاضلاب از نظر کمی و کیفی حاوی طیف وسیعی هست که با توجه به صنعت، کیفیت و کمیت متفاوت است. معمولاً این فاضلاب حاوی بار آلی بالایی و انواع مختلفی از مواد شیمیایی و فلزات سنگین هست، بناجهتن تخلیه این نوع فاضلاب اثرات مخرب و جبران ناپذیری بر محیط زیست و شیوع بیماری‌های مختلف در هر مکان ایجاد می‌کند.

تصفیه این نوع فاضلاب با توجه به نوع صنعت و نوع فاضلاب متفاوت است. به همین ترتیب، از فرآیندهای فیزیکی، شیمیایی یا بیولوژیکی جهت تصفیه آن مصرف می‌شود. سیستم تصفیه فاضلاب صنعتی یکی از موثرترین و مقرون به صرفه ترین راه حل‌ها جهت صنایع مختلف است.

پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی

سیستم تصفیه فاضلاب صنعتی (سیستم تصفیه فاضلاب شیمیایی) یکی از مهمترین تجهیزات در زمینه تصفیه فاضلاب به دلیل وجود مواد آلی، فلزات سنگین و میکروارگانیسم‌های خطرناک در فاضلاب ایجاد شده در محیط‌های صنعتی است. این سیستم در واقع مجموعه ای از فرایندهای مختلف تصفیه فاضلاب شیمیایی هست که بستگی به نوع آلاینده‌های موجود در آب با خواص مختلفی تشکیل می‌شود. شرکت آب پاکسازان؛ سازنده سیستم تصفیه فاضلاب صنعتی و شیمیایی با آخرین استانداردهای جهانی که یکی از گروه‌های اصلی در زمینه طراحی و ساخت تجهیزات در زمینه تصفیه آب و فاضلاب می‌باشد. در ادامه، ما یک راهنمای جامع ارائه خواهیم داد که شامل ویژگی‌ها و مشخصات موجود در طراحی، ایجاد و اجرای ظروف تصفیه فاضلاب صنعتی، قیمت سیستم‌های تصفیه فاضلاب شیمیایی و مزایا و کاربردهای محصولات ایجاد شده توسط این گروه است.

سیستم تصفیه فاضلاب صنعتی چیست؟

یکی از بزرگترین مشکلات و نگرانیهای کشورهای پیشرفته و در حال توسعه، مصرف زیاد آب در صنعت و ورود مواد آلی، فلزات سنگین و آلاینده‌های خطرناک به آن است. علاوه بر مصرف زیاد آب در کارخانه‌ها و پالایشگاه‌ها و وجود مشکلات خشکسالی در مناطق مختلف جهان، فاضلاب ایجاد شده توسط این مجتمع‌ها به تهدیدی جدی جهت محیط زیست تبدیل شده است. باکتری موجود در فاضلاب بیمارستان می‌تواند منشا بسیاری از بیماری‌ها باشد و نفوذ آنها به آب‌های زیرزمینی خطرات زیادی را به همراه دارد. جهت این منظور، سیستم تصفیه فاضلاب صنعتی جهت تصفیه و حذف آلاینده‌های خطرناک قبل از ورود آنها به طبیعت طراحی شده است.

در محیط‌های صنعتی و بیمارستانی، فاضلاب پس از ورود به یک سیستم شیمیایی تصفیه فاضلاب، مراحل مختلفی را طی می‌کند و در هر مرحله، بخشی از آلاینده‌ها از آن خارج می‌شود. در نهایت، پساب قادر به ورود به محیط خواهد بود. البته باید توجه داشت که قابلیت‌های در نظر گرفته شده طراحی تجهیزات در مرحله اول به نوع فاضلاب، مواد آلی و آلاینده‌های موجود در آن و همچنین میزان ایجاد فاضلاب در محیط بستگی دارد. از این رو، سیستم تصفیه فاضلاب بیمارستان با کارخانه‌های سازنده مواد غذایی متفاوت است.

روش تصفیه فاضلاب صنعتی

به طور کلی و صرف نظر از نوع فاضلاب تولیدی در صنعت، روشهای مختلف تصفیه فاضلاب شیمیایی در این ظروف در نظر گرفته شده که مهمترین آنها موارد زیر است:

تصفیه فیزیکی فاضلاب شیمیایی

اولین و مهمترین مرحله در تصفیه فاضلاب صنعتی مصرف از روشهای فیزیکی جهت حذف آلاینده‌های جامد موجود در آب است. در هر صنعت، ذرات جامد بزرگ ممکن هست در آب معلق شوند، که می‌توانند از طریق فرآیندهایی مانند رسوب زدایی، فیلتراسیون و رسوبات شیمیایی حذف و رسوب کنند. این مرحله تاثیری در کاهش میزان مواد آلی و آلاینده‌های شیمیایی خطرناک در فاضلاب ندارد.

تصفیه شیمیایی فاضلاب صنعتی

مخازن و حوضچه‌های تزریق مواد شیمیایی دومین مرحله مهم جهت حذف آلاینده‌های شیمیایی در فاضلاب‌های صنعتی است. نوع مواد شیمیایی تزریق شده در این مرحله به پساب و نوع ماده موجود در آن بستگی دارد. به عنوان مثال، در محیط‌هایی که روغن، گازوئیل و ذرات کلوئیدی در پساب وجود دارد، مواد منعقد کننده را می‌توان با تزریق از آب جدا کرد. مقدار و دوزهای مواد شیمیایی را می‌توان به طور خودکار تنظیم کرد، مقدار و نوع آن با توجه به اندازه گیری‌های PH و غیره تعیین می‌شود.

تصفیه فاضلاب بیولوژیکی

مرحله بسیار مهم دیگر در سیستم تصفیه فاضلاب صنعتی، تصفیه بیولوژیکی است. عبور فاضلاب از لایه لجن در شرایط هوازی و بی هوازی دو روشی هست که به طور گسترده ای در صنعت تصفیه فاضلاب مورد مصرف قرار می‌گیرد، جایی که تجهیزات و روشهای مختلفی جهت هر یک طراحی و تهیه شده است. یکی از این روشها تصفیه فاضلاب UASB هست که مواد آلی موجود در فاضلاب را در شرایط بی هوازی از بین می‌برد. محبوب ترین روش‌های تصفیه بیولوژیکی فاضلاب SBR، RBC، ASBR و FBR هستند که بستگی به نوع فاضلاب در طراحی و تولید سیستم‌های تصفیه فاضلاب مصرف می‌شود.

طراحی سیستم تصفیه فاضلاب شیمیایی

طراحی سیستم تصفیه فاضلاب صنعتی

طراحی سیستم بندی فاضلاب صنعتی یا شیمیایی از دقت بسیار بالایی برخوردار هست و عوامل و پارامترهای زیادی در نظر گرفته می‌شود. نوع فاضلاب، مقدار BOD، COD، TOC و FOG، نوع آلاینده‌ها، فلزات سنگین، فاضلاب روغنی و غیره، مقدار فاضلاب ایجاد شده در دوره‌های زمانی خاص، دما، pH و به طور کلی زمینه فعالیت گیاه یا صنعت آنها در طراحی سیستم‌های تصفیه فاضلاب صنعتی موثر هستند.

عناصر دیگری که در طراحی سیستم تصفیه فاضلاب شیمیایی بسیار مهم هستند، مواد به کار رفته در تولید اجزا و قطعات مختلف آن است. در ساختار این سیستم‌ها، به طور کلی، مخزن، جمع کننده زباله مکانیکی، سیستم‌های جمع آوری لجن، موتورهای الکتریکی، صفحات الکتریکی، لوله‌ها و اتصالات را می‌توانید مشاهده کنید. به دلیل تماس زیاد مخزن با فاضلاب‌های غنی از آلاینده‌های شیمیایی، از گیره‌های فلزی فولاد کربن در تولید بدنه آنها مصرف می‌شود. این کابینت‌ها به دلیل پوشش اپوکسی کاملاً در برابر خوردگی مقاوم هستند.

ساخت سیستم‌های تصفیه فاضلاب صنعتی و شیمیایی

کمپانی آب پاکسازان یکی از بزرگترین سازندگان سیستم‌های تصفیه فاضلاب صنعتی هست که بیش از 30 سال در زمینه ساخت و طراحی تجهیزات تصفیه فاضلاب فعال است. طی سالهای فعالیت در این زمینه، این گروه موفق به اجرای پروژه‌های بزرگ محلی و بین المللی شده اند. رعایت استانداردهای بین المللی در طراحی و تولید سیستم‌های تصفیه فاضلاب شیمیایی، تنوع بالای محصول و طراحی منحصر به فرد بر اساس نوع تقاضا تحت نظارت مهندسان مجرب از اصلی ترین ویژگی‌های محصولات این شرکت است. کارشناسان این گروه آماده ارائه مشاوره و راهنمایی‌های لازم قبل از خرید سیستم تصفیه فاضلاب صنعتی هستند.

قیمت سیستم فاضلاب صنعتی

تصفیه فاضلاب در محیط‌های صنعتی کاملاً منحصر به فرد هست و باید روش‌ها و مراحلی را که متناسب با نوع آلاینده‌های موجود در آنها باشد در نظر گرفت. در نتیجه، قیمت سیستم‌های تصفیه فاضلاب صنعتی متفاوت هست و نرخ‌های مختلفی جهت محیط‌های مختلف وجود دارد. ظرفیت و اندازه مخزن، مواد سازه، اتصالات و سایر اجزای سیستم تصفیه فاضلاب از جمله عوامل موثر بر قیمت سیستم تصفیه فاضلاب صنعتی است. جهت استعلام قیمت سیستم تصفیه فاضلاب صنعتی و شیمیایی می‌توانید از کانال‌های ارتباطی ذکر شده در پایین صفحه مصرف کنید. البته شایان ذکر هست که بستگی به ظرفیت مخزن و میزان فاضلاب ایجاد شده در صنعت، مواد آن ممکن هست تغییر کند. در تصفیه خانه‌های کوچک، از فایبرگلاس بدنه مخزن می‌توان جهت سیستم بندی تصفیه فاضلاب صنعتی نیز مصرف کرد.

مصرف سیستم فاضلاب صنعتی آماده

همانطور که گفته شد، در طراحی، ساخت و اجرای سیستم بندی فرآیند صنعتی و شیمیایی، توجه به نوع پساب و صنعت مورد نظر ضروری است. زیرا گزینه‌های کاملاً متفاوتی جهت هر محیط صنعتی طراحی و مصرف می‌شود. از جمله شاخه اصنافی که این شرکت در آنها یک سیستم تصفیه فاضلاب صنعتی را طراحی و ساخته اند، می‌توان موارد زیر را ذکر کرد:

 1. سیستم تصفیه فاضلاب نساجی
 2. پکیج تصفیه فاضلاب بیمارستان
 3. سیستم تصفیه فاضلاب جهت کشتارگاه‌ها و دام‌های صنعتی
 4. پکیج تصفیه فاضلاب دارویی
 5. تصفیه خانه‌های فاضلاب کارخانه‌های رنگ سازی
 6. تصفیه فاضلاب جهت مناطق صنعتی
 7. پکیج تصفیه فاضلاب صنایع غذایی
 8. سیستم تصفیه فاضلاب جهت گیاهان روغن نباتی
 9. تصفیه فاضلاب صنعتی جهت پالایشگاه‌ها و نیروگاه ها
 10. تصفیه فاضلاب شیمیایی جهت صنایع فولاد
 11. سیستم تصفیه فاضلاب کارخانه‌های شوینده و آرایشی

[ بازدید : 154 ] [ امتیاز : 3 ] [ نظر شما :
]

فروش تصفيه آب صنعتي اهواز | 100% تضمینی

شنبه 4 بهمن 1399
8:48
sed mehdi

فروش تصفيه آب صنعتي اهواز | 100% تضمینی

روش‌های شستشوی RO صنعتی

ضد عفونی ممبرین صنعتی

در دستگاه آب‌شیرین‌کن صنعتی RO باید به ضدعفونی کننده سیستم توجه شود تا از انسداد بیولوژیکی پوسته‌های صنعتی جلوگیری شود. توجه داشته باشید که شناخت رشد آلاینده‌های میکروبی در فیلترهای پوسته‌ی صنعتی بسیار دشوار است ، بنابراین در نمک زدایی صنعتی RO ، باید از بیوسیدها مصرف شود تا از گرفتگی بیولوژیکی پوسته‌های صنعتی جلوگیری شود. در حقیقت ، سموم زیستی به عنوان سدی برای جلوگیری از رشد آلودگی‌های میکروبی در فیلترهای پوسته‌ی صنعتی مصرف می‌شود و عامل مهمی در نگهداری فیلترهای پوسته‌ی اسمز معکوس است. مصرف از بیوسیدها در سیستم‌های آب‌تصفیه‌کن صنعتی RO عامل مهمی در افزایش عمر و کارایی فیلترهای پوسته‌ای است.

حفظ ممبرین صنعتی

برای جلوگیری از رشد آلودگی‌های میکروبی و خشک شدن فیلترهای پوسته‌ی صنعتی ، می‌توان از این روش در صورت خاموش شدن طولانی مدت دستگاه آب‌تصفیه‌کن صنعتی RO مصرف کرد.در این روش و پس از خاموش شدن دستگاه ، فیلترهای پوسته‌یی در مواد شیمیایی مناسب نگهداری می‌شوند و این باعث می‌شود که فیلترهای پوسته‌یی کارایی خود را در آب شیرین کن در سیستم از دست ندهند."انتخاب مواد شیمیایی مناسب برای نگهداری پوسته‌های اسمز معکوس صنعتی به نوع فیلتر بستگی دارد. در این راستا توصیه می‌شود برای انتخاب بهترین نوع مواد شیمیایی از متخصصان مشاوره شود."

واحد شستشوی CIP برای فیلترهای پوسته‌ی صنعتی

واحد CIP در دستگاه‌های آب‌تصفیه‌کن صنعتی یکی از پرکاربردترین مواد برای شستشوی پوسته‌یی است. در این راستا ، انجام این کار به موقع و پیروی از روش CIP برای پوسته‌های صنعتی مهم است. در این زمینه ، ممکن است بپرسید ، کارآیی عملیات SCAN در پوسته‌های صنعتی چیست؟ در پاسخ ، باید گفت که کارایی یک واحد CIP در دستگاه‌های آب‌تصفیه‌کن صنعتی RO بسیار بستگی به نوع و مقدار بسته بندی پوسته‌یی دارد. عامل تأثیرگذار دیگر در این زمینه کیفیت عملکرد CIP دستگاه‌های آب‌تصفیه‌کن صنعتی است.روش‌های مختلف شستشوی پوسته‌ی صنعتی در سیستم‌های آب شیرین کن RO با هم مصرف می‌شود و این روش‌ها باید برای افزایش کارایی و کارایی فیلترهای پوسته‌ی صنعتی با هم مصرف شوند

روش‌های آب‌تصفیه‌کن صنعتی

براساس گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر ، مصرف آب خالص در صنایع مختلف باعث افزایش کارایی و کیفیت تولید می‌شود. از این آب تصفیه شده در صنایع نفت ، گاز ، پتروشیمی ، صنایع غذایی ، دارویی و آب آشامیدنی مصرف می‌شود. همچنین ، دامنه کاربرد آب شیرین کن شامل کشاورزی ، دامداری ، پرورش ماهی و غیره است. خلوص آب تصفیه شده مورد نیاز در صنایع مختلف متفاوت است.منابع تأمین آب خام، گیاهان مختلف بسته به موقعیت مکانی خود از منابع مختلفی برای تأمین آب مورد نیاز مصرف می‌کنند. منابع تأمین آب مانند آب چاه ، آب رودخانه ، آب سطحی و آب دریا برای بهره برداری به مراحل مختلف تصفیه نیاز دارند.

آب شیرین کن چاه

مصرف از آب چاه یکی از محبوب ترین راه‌های تأمین آب صنایع است. اما با افزایش برداشت آب از منابع آب زیرزمینی ، سطح سفره‌های زیرزمینی به تدریج کاهش یافته و در نتیجه ، مقدار نمک‌های موجود در آب خام افزایش یافته و به اصطلاح آب نمک شورتر می‌شود. در مناطق صنعتی که واحدهای مختلف صنعتی فعالیت می‌کنند ، دفع نامناسب زباله‌های مایع این مشکل را تشدید کرده و خطرات آن را افزایش می‌دهد. در نتیجه ، در برخی موارد ، ناخالصی هایی در آب وجود دارد که توسط سیستم‌های پیش تصفیه ساده مانند فیلترهای شن و فیلترهای کربن پاک نمی‌شوند و بنابراین به مراحل پیشرفته تر قبل از تصفیه نیاز دارند. به طور کلی ، محبوب ترین روش برای تصفیه نهایی تمام منابع آب ، مصرف از دستگاه‌های آب‌تصفیه‌کن صنعتی با اسمز معکوس است.

دستگاه آب شیرین کن دریا

مصرف از آب دریا در صنایع و کارخانه هایی که فاصله کمی از دریا دارند بسیار رایج است. روش معمول برای آب شیرین کن دریا ، اسمز معکوس است. تنها تفاوت این است که کلیه تجهیزات شیرین سازی دریایی باید در برابر خوردگی شدید در آب دریا مقاوم باشند. بنابراین ، بیشتر تجهیزات این دستگاه‌ها مانند پوسته‌ها ، پمپ‌ها و لوله‌ها از سایر دستگاه‌های آب شیرین کن گران ترند. بنابراین ، هزینه آب شیرین کن دریا بسیار زیاد است و در بسیاری از موارد از نظر اقتصادی توجیه ندارد ، بنابراین آب دریا فقط در مواردی که منابع دیگر غیرقابل دسترسی هستند ، به عنوان منبع فاضلاب مصرف می‌شود. (Fillman Wells) یک روش خوب برای استخراج آب دریا است که هزینه قبل را بسیار کاهش می‌دهد.

آب شیرین کن رودخانه

آب شیرین کن رودخانه یک روش اقتصادی برای صنایع مستقر در امتداد رودخانه‌ها است. از ویژگی‌های مهم آب رودخانه وجود ذرات بسیار زیاد است. بنابراین ، قسمت قبل از تصفیه برای تصفیه این آب از اهمیت ویژه ای برخوردار است. مصرف از حوضچه‌های رسوب گذاری ، فرآیند انعقاد ، سیستم اولترافیلتراسیون ، فیلترهای شن و ماسه و کربن از جمله پیش تصفیه‌های معمول آب‌های سطحی است. پس از فرآیند پیش درمانی ، از سیستم اسمز معکوس برای درمان نهایی مصرف می‌شود. یکی از مهمترین موارد برای بهبود کیفیت فرآیندهای CIP در دستگاه‌های آب‌تصفیه‌کن صنعتی ، انتخاب ماده تمیز کننده مناسب برای شستشوی فیلترهای پوسته‌یی است.

آب شیرین کن با اسمز معکوس

اقتصادی ترین و راحت ترین روش برای آب شیرین کن امروزه در اکثر کشورها ، روش RO است. در دستگاه آب شیرین کن RO ، آب پر فشار از پوسته‌های اسمز معکوس عبور می‌کند. پوسته‌های اسمز معکوس قادر به حذف بیش از 99٪ آب محلول هستند. مهمترین ماده شیمیایی مورد مصرف در اسمز معکوس ضد آزار و اذیت است. یکی از مهمترین موارد در محافظت از فیلترهای پوسته‌ی صنعتی و افزایش عمر مفید آنها مصرف از روش‌های مختلف و البته مناسب برای شستشوی پوسته‌یی است. فیلتر پوسته‌یی فیلتر آب صنعتی یکی از گرانترین قسمت‌های سیستم آب شیرین کن با اسمز معکوس است. بنابراین ، برای کاهش هزینه‌های نگهداری تجهیزات ، مصرف از روش‌های موثر نگهداری و محافظت از فیلتر پوسته‌ی صنعتی ضروری است.

روش الکترودياليز

الکترودیالیز ترکیبی از روش‌های جداسازی پوسته‌ و یون است. از این رو ، در این روش از پوسته‌یی مصرف می‌شود که ماهیت مشابه رزین‌های تبادل یونی دارند. عامل پخت در سیستم شستشوی الکتریکی جریان مستقیم است. در حال حاضر مصرف از الکترودياليز در کشور ما معمول نيست. شستشوی پوسته‌ آب‌تصفیه‌کن صنعتی باید توسط یک متخصص انجام شود ، زیرا مصرف از روش اشتباه یا اجرای روش اشتباه می‌تواند صدمات جبران ناپذیری به فیلتر پوسته‌ وارد کند و در بعضی موارد باعث از بین رفتن کامل آن شود. گروه مهندسی با سال‌ها تجربه در زمینه طراحی و فروش دستگاه‌های آب‌تصفیه‌کن صنعتی RO جهت سهولت و تسریع در پاسخگویی به سوالات شما مشتریان عزیز ، امکان مشاوره رایگان قبل از انتخاب و خرید محصول را فراهم آورده است.

آب شیرین کن رزین

کاربرد رزین تبادل یونی در صنعت آب شیرین کن بسیار گسترده است. از رزینها برای جداسازی انتخابی آنیونها یا کاتیونهای محلول در آب مصرف می‌شود. با یونیزاسیون کامل در آب ، آب یونیزه شده بدست می‌آید. این فرآیند برای تهیه آب فوق خالص مصرف می‌شود. در این روش ابتدا آب وارد دستگاه اسمز معکوس می‌شود و در مرحله بعد توسط رزین کاملاً دیونیزه می‌شود. از آب خالص در صنایع دارویی و سایر صنایع حساس مصرف می‌شود. رزین‌ها به سه دسته مخلوط آنیونی ، کاتیونی و بد تقسیم می‌شوند. از رزین‌های کاتیونی برای حذف کاتیون‌ها ، از رزین‌های آنیونی برای از بین بردن آنیون‌ها و از رزین‌های بد برای حذف هر دو کاتیون و آنیون مصرف می‌شود. بیشترین کاربرد برای رزین‌های کاتیونی در جامدات است. در یک سخت کننده رزین ، رزین جامد کاتیونی نمک‌های کلسیم و منیزیم را از آب خارج می‌کند. این کار سختی آب را از بین می‌برد. سختی موجود در آب باعث ایجاد مشکلات زیادی در سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی می‌شود.

یکی از رایج ترین کاربردها برای رزین تبادل آنیونی ، رنگ زدایی است. به عنوان مثال ، از رزین پرولیتی A500ps برای سفید کردن شربت قند مصرف می‌شود. حذف سیلیس ، نیترات ، آرسنیک ، ترکیبات آلی و غیره از برنامه‌های دیگر است.اگر در زمینه نگهداری و شستشوی پوسته‌های آب‌تصفیه‌کن صنعتی یا سفارش عملیات مورد نیاز سیستم خود به مشاوره نیاز دارید ، با کارشناسان ما تماس بگیرید.روشهای مختلف شستشوی پوسته‌های اسمز معکوس صنعتی را مطالعه کنید

روش‌های مختلف شستشوی پوسته‌ اسمز معکوس صنعتی شامل موارد زیر است:

فلش ممبرین صنعتی:

از آب مقطر یا تصفیه شده برای شستشوی ممبرین‌های مصنوعی در سیستم مصرف می‌شود. با مصرف از آب خام و تصفیه نشده برای تمیز کردن ، دوباره ممبرین‌ها را رسوب می‌دهد. شستشوی ممبرین صنعتی در سیستم‌های آب‌تصفیه‌کن صنعتی RO در شرایطی مانند موارد زیر ضروری است:

خاموش شدن ناگهانی سیستم:

در برخی موارد ، سیستم‌های آب شیرین کن با اسمز معکوس ممکن است به دلیل مشکلات فنی در واحد پیش تصفیه ، قطعی برق یا عملکرد سیستم کنترل از مدار خارج شوند که در این صورت نیاز به شستشوی مجدد وجود دارد.

خاموش کردن کوتاه مدت:

برای شستشوی فیلترهای شنی یا تعمیر و نگهداری دوره ای برخی از قطعات مانند پمپ‌ها ، سیستم ممکن است برای مدت کوتاهی خاموش شود ، که پس از خاموش شدن چنین نظافتی نیاز به تمیزکاری دارد.

از آنجا که افت فشار در فرآیند فیلتراسیون فیلترهای پوسته‌ی صنعتی باعث از کار افتادن آنها می‌شود ، توجه به افت فشار در سیستم هنگام تمیز کردن بسیار مهم است. حداکثر افت فشار در پوسته‌های صنعتی در طی فرایند شستشو دو بار در هر مرحله است.

.


[ بازدید : 148 ] [ امتیاز : 3 ] [ نظر شما :
]

فروش تصفیه آب صنعتی 💧

پنجشنبه 25 دی 1399
10:48
sed mehdi

فروش تصفيه آب | 0 تا 100 فروش آب شيرين كن | 100% تضميني

مايع شيميايي

جهت کسب اطلاعات بیشتر راجب دستگاه آب شیرین کن صنعتی با کارشناسان ما تماس بگیرید.

در توليد ترانزيستورها، عمدتا براي تميز كردن ويفرهاي سيليكوني و مقدار كمي براي تهيه مايع شيميايي استفاده مي‌شود.

 • ويفرهاي سيليكون تميز كننده آب با خلوص بالا در توليد مدار مجتمع.
 • مواد نيمه‌هادي، دستگاه‌ها، صفحه‌هاي مدار چاپي و مدارهاي مجتمع.
 • صفحه نمايش LCDكريستال مايع، صفحه نمايش PDP پلاسما.
 • توليد لوله‌هاي تصويري و فسفر با كيفيت بالا.
 • توليد، پردازش و تميز كردن مواد.
 • مواد فوق العاده خالص و معرف‌هاي شيميايي فوق العاده خالص و مواد صنعتي فوق العاده خالص.
 • كارخانه آزمايشگاهي و آزمايشي.abpaksazan.com
 • آب تصفيه شده كه براي تصفيه سطح خودروها، لوازم خانگي و محصولات مصالح ساختماني و ساير نيازهاي تصفيه سطح استفاده مي‌شود.
 • محصولات نوري الكترونيكي و ساير محصولات با تكنولوژي پيشرفته.
 • آب براي آبكاري (آبكاري طلا، آبكاري نقره، آبكاري پلاستيكي، آبكاري كروم، روكش روي و غيره).
 • آب با خلوص بالا براي پوشش شيشه.
 • آب خالص براي تميز كردن مافوق صوت و آب خالص براي الكتروفورز.

عموماً در كدام صنايع از تجهيزات فوق العاده آب استفاده مي‌شود؟

از كدام صنايع مي‌توان استفاده كرد؟ بياييد با هم نگاهي بيندازيم:

تميز كردن فويل آلومينيوم و قطعات كار براي توليد خازن الكتروليتي.

توليد لوله الكترون و محلول كربنات پوشش كاتد لوله الكترو.

آب خالص براي توليد و دسته بندي لوله‌هاي تصويري و لوله‌هاي اشعه كاتد.

آب خالص براي توليد صفحه نمايش فلورسنت لوله تصوير سياه و سفيد، تميز كردن لامپ شيشه، بارش، خيس شدن، شستشوي فيلم و تميز كردن گردن لوله. سطح توليد و صفحه نمايش كريستال مايع بايد با آب خالص تميز و با آب خالص مخلوط شود.

تفاورت در تجهيزات

تفاوت‌هاي زيادي بين تجهيزات آب خالص و تجهيزات فوق العاده خالص آب وجود دارد. در اينجا فقط برخي از آن‌ها وجود دارد، كه هستند.

به طور خلاصه به شرح زير است:

رسانايي آب محصول متفاوت است، هدايت آب خالص بين 2-10us / cm و هدايت آب فوق العاده خالص است.abpaksazan.com

شاخص‌هاي فلزات سنگين، باكتري‌ها و تعداد ذرات نيز كاملاً متفاوت است. مقدار ناخالصي آب خالص سطح ppmاست، در حالي كه آب فوق خالص سطح ppb است. آب‌پاكسازان. به عبارت ساده، هيچ آلودگي در آب توليد شده توسط تجهيزات فوق العاده آب وجود ندارد، كه نزديك به تئوري است. از آب.

فروش تصفيه آب صنعتي زمينه‌هاي استفاده نيز متفاوت است.


دستگاه الكتروديونيزاسيون EDI چيست ؟

اي بي دي(فناوري الكترودايونيزاسيون) يك فناوري توليد آب خالص است كه تركيبي از فناوري تبادل يوني، فناوري غشاي تبادل يوني و فناوري الكترو مهاجرت يوني است. اين هوشمندانه تركيبي از الكترودياليز و فناوري تبادل يوني است، از ولتاژ بالاي الكترودها در هر دو انتها براي انتقال يون‌هاي باردار در آب استفاده مي‌كند و براي تسريع در حركت و حذف يون، با رزين تبادل يوني و غشاي رزين انتخابي همكاري مي‌كند، تصفيه در فرآيند نمك زدايي EDI، يون‌ها از طريق غشا exchange تبادل يوني تحت تأثير يك ميدان الكتريكي حذف مي‌شوند. فروش تصفيه آب صنعتي همزمان مولكول‌هاي آب تحت تأثير يك ميدان الكتريكي يون هيدروژن و يون هيدروكسيد توليد مي‌كنند. اين يون‌ها به طور مداوم رزين تبادل يوني را بازسازي مي‌كنند تا رزين تبادل يوني را در بهترين حالت خود حفظ كنند. ميزان حذف نمك از امكانات EDI مي‌تواند تا 99٪ يا بيشتر باشد.آب پاكسازان. اگر از تجهيزات اسمزمعكوس براي تخليه اوليه آب از قبل از EDI استفاده شود، مي‌توان آب فوق العاده خالص با مقاومت بيش از 15M.cm را پس از مين زدايي EDIتوليد كرد. پشته غشايي EDI از تعداد مشخصي واحد بين دو الكترود قرار گرفته است.

جريان فرآيند تجهيزات تصفيه فاضلاب مواد غذايي

كارخانه‌هاي توليد مواد غذايي به آسياب داه، فرآوري خوراك، فرآوري روغن نباتي و شكر، كشتار و فرآوري گوشت، فرآوري فرآورده‌هاي آبزي و سبزيجات، ميوه‌ها، آجيل‌ها و ساير غذاهايي گفته مي‌شود كه به طور مستقيم از محصولات كشاورزي، جنگلداري، دامداري و شيلات به عنوان مواد استفاده مي‌كنند.آب پاكسازان. فعاليت‌هاي فرآوري نوعي صنعت عمومي فرآوري محصولات كشاورزي است.

در زير مقدمه اي براي روند فرآيند تجهيزات تصفيه فاضلاب مواد غذايي است:

اين تجهيزات از مخزن تهويه، مخزن اكسيژن، مخزن هوازي (مخزن اكسيداسيون) و مخزن رسوب ثانويه تشكيل شده است. فاضلاب كارگاه توليدي به مخزن تهويه مطبوع مي‌ريزد. ورودي مخزن مطبوع مجهز به جلوپنجره مكانيكي براي جلوگيري از ناخالصي‌هاي بزرگ دانه اي و اليافي است.فروش تصفيه آب صنعتي. جعبه بقاياي اتوماتيك مسدود شده توسط مشبك مكانيكي توسط قسمت بهداشتي به موقع منتقل مي‌شود.

عمليات انجام شده بر فاضلاب

فاضلاب به طور كامل در مخزن تهويه مخلوط مي‌شود تا حجم آب را تنظيم كند و در ابتدا مواد آلي را تخريب كند. سپس فاضلاب از طريق پمپ فاضلاب به مخزن اكسيژن وارد مي‌شود و مايع مخلوط رفلاكس و فاضلاب خام به طور كامل در مخزن اكسيژن مخلوط مي‌شوند. نيتروژن و نيتروژن به دنريفيكاسيون و ضديت زدايي كامل تبديل مي‌شوند و مخزن اكسيژن به خودي خود به مخزن اكسيداسيون مي‌ريزد. مخزن اكسيداسيون نوعي تجهيزات تصفيه بيولوژيكي بر اساس روش بيوفيلم و روش لجن فعال است.abpaksazan.com

مخزن اكسيژن

منبع اكسيژن توسط دمنده تأمين مي‌شود تا مواد آلي موجود در فاضلاب و بيوفيلم حوضچه فراوان شود و كيفيت آب از طريق اثر جذب و تخريب ميكروبي تصفيه مي‌شود. دومين حوضچه ته نشيني به استاندارد سطح اول "استاندارد تخليه القايي فاضلاب" مي‌رسد و نزديك رودخانه است.آب‌پاكسازان. لجن موجود در مخزن ته نشيني ثانويه توسط پمپ برگشت لجن به موقع به مخزن هوازي پمپ مي‌شود و لجن باقيمانده اندك است. لجن هر دو ماه يا حدود تميز مي‌شود و لجن توسط كاميون بهداشتي پمپ مي‌شود و براي دفع حمل مي‌شود. اكسيژن مورد نياز بيوشيميايي توسط يك دمنده تأمين مي‌شود و از يك دمنده يا هوادهي ميكرو متخلخل براي هوادهي استفاده مي‌شود.فروش تصفيه آب صنعتي با در نظر گرفتن صداي زياد دمنده، اتاق فن مخصوصاً به عنوان يك نوع ضد صدا و خاموش كننده تنظيم شده است.

فاضلاب كارخانه

اگرچه اين فاضلاب كارخانه مواد غذايي يكسان است، اما اگر مواد فرآوري متفاوت باشد، تركيب آلاينده متفاوت خواهد بود و روند كار نيز متفاوت خواهد بود.آب پاكسازان. صنايع غذايي داراي طيف گسترده اي از مواد و محصولات هستند و ميزان و كيفيت فاضلاب بسيار متفاوت است. عمده آلاينده‌هاي موجود در فاضلاب شامل

مواد جامد شناور در فاضلاب مانند برگ‌هاي سبزيجات، پوست، گوشت چرخ كرده، پر مرغ و غيره است.

روغن، پروتئين، نشاسته، كلوئيدها و غيره معلق در فاضلاب.

انحلال اسيدها، مواد قليايي، نمك‌ها، قندها و غيره در فاضلاب.

گل و لاي، شن و ساير مواد آلي به دام افتاده در مواد.

خريد و فروش آب شيرين كن صنعتي

فاضلاب صنايع غذايي

باكتري‌هاي بيماري زا و غيره. فاضلاب صنايع غذايي با محتواي مواد آلي و معلق زياد، آسان و به طور كلي سمي نبودن مشخص مي‌شود.فروش تصفيه آب صنعتي اين صدمات عمدتا به اوتروفيكاسيون بدن آب منجر مي‌شود، باعث ايجاد آبزيان و ماهيان مي‌شود و مواد آلي ته نشين شده در آب باعث ايجاد بو، افت كيفيت آب و آلودگي مي‌شوند.تفاوت تجهيزات فوق خالص با تجهيزات آب خالص و استفاده از تجهيزات آب فوق خالص.

تجهيزات آب خالص كه به آن تجهيزات آب خالص نيز گفته مي‌شود، به استفاده از آبي مطابق با استانداردهاي بهداشتي آب آشاميدني به عنوان آب خام، از طريق روش الكترودياليز، روش مبدل يوني، روش اسمزمعكوس، براي تهيه آب خالص و آب آماده اشاره دارد.آب پاكسازان در ظرف بسته شده است و فاقد هرگونه افزودني است، بي رنگ و شفاف است و مي‌تواند به طور مستقيم آب آشاميدني باشد.

تجهيزات آب خالص

تجهيزات آب فوق العاده خالص بر اساس تجهيزات آب خالص ساخته شده است تا محيط رساناي موجود در آب را تقريباً به طور كامل از بين ببرد و مواد كلوئيدي جداشده، گازها و مواد آلي موجود در آب را تا حد بسيار پاييني از بين ببرد. مقاومت بيشتر از 18MΩ* سانتي متر يا نزديك به مقدار حد 18.25MΩ* سانتي متر است. تجهيزات فوق العاده خالص آب براي رسيدن به سطح فن آوري عمومي دشوار است. فن آوري ميكروفيلتراسيون، فناوري اولترافيلتراسيون، فناوري اسمزمعكوس، فناوري EDI، فناوري تبادل يوني مي‌تواند با دو يا چند فناوري از طريق طراحي فرآيند مناسب و انتخاب تجهيزات تركيب شود، مي‌تواند آب فوق العاده خالص توليد كند، مقاومت مي‌تواند به 18.20MΩ * سانتي متر برسد.


[ بازدید : 161 ] [ امتیاز : 3 ] [ نظر شما :
]

فرایند تصفیه آب صنعتی 🚰

سه شنبه 23 دی 1399
9:48
sed mehdi

تابع عملکرد پراکندگی:
در صورت وجود یک مهار کننده مقیاس، ذرات رسوب شده به سختی جمع می‌شوند زیرا اندازه ذرات کوچکتر از ذرات رسوب شده در صورت عدم وجود مهار کننده مقیاس است.هیچ تغییر فاز در طول پردازش، و هیچ اثر سو ad بر ترکیب مواد وجود دارد. علاوه بر این، فرآیند جداسازی، تصفیه و غلظت همیشه در دمای اتاق است که به ویژه برای درمان مواد حساس به گرما مناسب است.همچنین جهت کسب اطلاعات در رابطه با دستگاه آب شیرین کن صنعتی با کارشناسان ما تماس بگیرید.آب پاکسازان. این ماده به طور کامل از تخریب مواد فعال بیولوژیکی توسط درجه حرارت بالا جلوگیری می‌کند و به طور موثری مواد فعال بیولوژیکی و مواد مغذی را در سیستم مواد اولیه حفظ می‌کند.
آنتی اسکالانت تصفیه آب صنعتی
عملکرد اسمزمعکوس
سپس در انتهای خروجی آب غلیظ جریان پیدا کند تا به هدف جداسازی و تصفیه برسد. آب خام از یک فیلتر خوب، فیلتر کربن فعال دانه ای، فیلتر کربن فعال فشرده و غیره عبور داده می‌شود و سپس توسط پمپ تحت فشار قرار می‌گیرد و از غشا اسمزمعکوس با اندازه منافذ 1 / 10000μm برای تبدیل آب با غلظت بالاتر استفاده می‌شود به آب کم غلظت تمام آلاینده‌های صنعتی، فلزات سنگین، باکتری‌ها، ویروس‌ها و سایر ناخالصی‌ها را که به مقدار زیاد در آب مخلوط می‌شوند، جدا کنید تا شاخص‌های فیزیکی و شیمیایی و استانداردهای بهداشتی مشخص شده برای نوشیدن را برآورده کنید و آب خالص تا خالص تولید کنید.abpaksazan.com
عملکرد مهار رسوب:
در سیستمیکه دارای مهار کننده مقیاس است، مقدار محصول یونی هنگامیکه آنیون، کاتیون و آنیون مولفه مقیاس پذیری آسان شروع به رسوب میکنند، بسیار بزرگتر از مقدار کالای یونی رسوب آور بحرانی است که مهار کننده مقیاس وجود ندارد.سیستم کنترل را می‌توان به صورت جداگانه با توجه به نیازهای خاص کاربران طراحی کرد. این نرم افزار همراه با نرم افزار کنترل پیشرفته می‌تواند نظارت متمرکز در محل را بر روی پارامترهای مهم فرآیند انجام دهد، از سوeration استفاده دستی جلوگیری کرده و عملکرد پایدار سیستم را برای مدت طولانی تضمین کند.
اثر تغییر شکل شبکه:
بلورهای رسوب داده شده در سیستم با مهارکننده‌های مقیاس حالاتی کروی، چند وجهی و دانه برف مانند دارند. به طور کلی اعتقاد بر این است که در روند رشد کریستال، بازدارنده مقیاس بر روی نقطه رشد بلور جذب می‌شود تا سرعت رشد سطح به شدت کاهش یابد، و کریستال با شکل دیگری رشد کند.سیستم دارای مصرف انرژی کم و چرخه تولید کوتاه است. در مقایسه با تجهیزات فرآیند سنتی، تجهیزات دارای هزینه‌های عملیاتی کمیهستند که می‌تواند به طور موثر هزینه‌های تولید را کاهش دهد و منافع اقتصادی شرکت‌ها را بهبود بخشد.abpaksazan.com
اثر حد پایین:
میزان دوز مهارکننده مقیاس بسیار کمتر از اجزای مقیاس دار در آب است، اما همچنین می‌تواند اثر مهار مقیاس را نشان دهد.مهارکننده‌های مقیاس می‌توانند از رسوب ناخالصی‌ها و تشکیل مقیاس در اسمزمعکوس جلوگیری کرده، کیفیت و خروجی آب را بهبود بخشند و سهم قابل توجهی در صرفه جویی انرژی آب داشته باشند.این سیستم دارای نرخ بازیابی بالا و کیفیت عالی محصول است که می‌تواند جداسازی کارآمد، تصفیه و غلظت چندگانه بالا را تحقق بخشد.این سیستم دارای طراحی پیشرفته فن آوری، یکپارچه سازی بالا، ساختار جمع و جور، فضای کف کوچک، بهره برداری ساده و نگهداری و شدت کار کم است.
مکانریزم تصفیه آب
چرا در هنگام کار با تجهیزات اسمزمعکوس، آنتی اسکالانت را اضافه کنید.
اسمزمعکوس یک فناوری جداسازی غشایی است که از فشار به عنوان نیروی محرکه با استفاده از عملکرد غشاهای نفوذ پذیر انتخابی (نیمه تراوا) استفاده می‌کند. وقتی فشار وارد شده در سیستم از فشار اسمزی محلول آبی بیشتر باشد، مولکول‌های آب به طور مداوم به غشا نفوذ می‌کنند.آب پاکسازان. از طریق کانال تولید آب به داخل لوله مرکزی می‌ریزد و سپس در یک سر آن از ناخالصی‌های موجود در آب مانند یون‌ها، مواد آلی، باکتری‌ها، ویروس‌ها و غیره که در قسمت ورودی غشا گیر شده اند، خارج می‌شود.
اصل کار تجهیزات اولترافیلتراسیون:
اولترافیلتراسیون فرآیند جداسازی غشایی با اصل جداسازی و فشار غربال به عنوان نیروی محرک است. دقت فیلتراسیون در محدوده 0.005 ~ 0.01μm است، ذرات، کلوئیدها، باکتری‌ها، منابع گرما و مواد آلی پلیمری را به طور موثر در آب از بین می‌برد. می‌تواند به طور گسترده ای در جداسازی، غلظت و تصفیه مواد استفاده شود. فرآیند اولترافیلتراسیون وارونگی فاز ندارد و در دمای اتاق اجرا می‌شود.آب پاکسازان. مخصوصاً برای جداسازی مواد حساس به گرما مناسب است. دارای مقاومت در برابر دما، مقاومت در برابر اسید و قلیا و مقاومت در برابر اکسیداسیون است. تحت شرایط ph2-11 و 60، می‌توان به مدت طولانی به طور مداوم استفاده کرد.
توسعه فناوری اولترافیلتراسیون:
از مدت‌ها قبل در تصفیه فاضلاب صنعتی و فاضلاب از تجهیزات اولترافیلتراسیون استفاده می‌شود. با بهبود مستمر فناوری اولترافیلتراسیون. به طور گسترده ای در مواد غذایی، آشامیدنی، تخمیر بیولوژیکی، صنایع دارویی و شیمیایی، چاپ و رنگرزی تصفیه فاضلاب و سایر زمینه‌ها مورد استفاده قرار گرفته است. سیستم تجهیزات اولترافیلتراسیون دارای سرعت بازیابی بالا و کیفیت عالی محصول است. در مقایسه با تجهیزات فرآیند سنتی، هزینه عملیاتی تجهیزات اولترافیلتراسیون بسیار کم است، که می‌تواند به طور موثر هزینه‌های تولید را کاهش دهد و کارایی فرآیند اولترافیلتراسیون را بهبود بخشد. از مزایای یکپارچه سازی بالا، ساختار جمع و جور، فضای کمتری در کف، عملکرد ساده، نگهداری مناسب و شدت کار کم برخوردار است.
زمینه‌های اصلی کاربرد نانو فیلتراسیون عبارتند از:
صنایع غذایی، فرآوری عمیق گیاهان، صنعت نوشیدنی، فرآوری عمیق محصولات کشاورزی، پزشکی زیستی، تخمیر زیستی، مواد شیمیایی خوب، صنعت حفاظت از محیط زیست و غیره به دلیل پیشرفته، با بازده بالا و صرفه جویی در انرژی ویژگی‌های فن آوری جداسازی اسمزمعکوس، به طور گسترده ای در بخش‌های مختلف اقتصاد ملی مورد استفاده قرار گرفته است. این ماده عمدتا در تصفیه آب و غلظت مواد حساس به حرارت استفاده می‌شود.
فیلتر شنی | پیش فیلتراسیون
مزایای تجهیزات اولترافیلتراسیون:
عناصر غشای اولترافیلتراسیون محصولات شرکت‌های معروف غشا را در جهان اتخاذ می‌کنند تا اطمینان حاصل شود که مشتریان می‌توانند بهترین ماژول‌های غشای آلی را در جهان بدست آورند، در نتیجه عملکرد ماندگاری و شار غشا را تضمین می‌کنند.این سیستم از لوله‌ها و شیرآلات بهداشتی ساخته شده و سایت تمیز و بهداشتی است و نیازهای مشخصات تولید GMP یا FDA را برآورده می‌کند.abpaksazan.com
مناطق خاص درگیر عمدتا شامل:
صنایع دارویی، صنایع غذایی (ژلاتین، شراب، مشروبات الکلی، آب میوه، شیر و غیره)، آب با خلوص بالا، فاضلاب شهری، فاضلاب صنعتی، آب آشامیدنی، بیوتکنولوژی، تخمیر بیولوژیکی و غیره از اولترافیلتراسیون صنعتی در تصفیه فاضلاب و فاضلاب استفاده شد.آب پاکسازان. برای بیش از 30 سال، با توسعه فن آوری اولترافیلتراسیون، فناوری اولترافیلتراسیون اکنون شامل پردازش مواد غذایی، صنعت نوشیدنی، صنعت داروسازی، داروهای بیولوژیکی، داروهای طب سنتی چینی، طب بالینی، چاپ و رنگ آمیزی فاضلاب، تصفیه فاضلاب صنایع غذایی، بازیابی منابع، و حفاظت از محیط زیست. مهندسی و بسیاری از زمینه‌های دیگر.
زمینه‌های اصلی کاربرد شامل موارد زیر است:
صنایع غذایی، صنایع شیر، صنایع آشامیدنی، گیاهان (محصولات کشاورزی) فرآوری عمیق، پزشکی زیستی، تخمیر بیولوژیکی، تهیه آب آشامیدنی، آب خالص، آب فوق العاده خالص، آب دریا، شیرین سازی آب شور، قدرت، الکترونیک، آب صنعت نیمه رسانا، صنعت فرآوری آب دارویی، آب آماده سازی، آب برای تزریق، آب خالص آسپتیک بدون منبع حرارت، فرآوری آب برای صنایع غذایی و آشامیدنی، صنایع شیمیایی و سایر صنایع، آب دیگ بخار، آب شستشو و آب خنک کننده.آب پاکسازان. علاوه بر چهار فرآیند جداسازی غشایی که معمولاً مورد استفاده قرار می‌گیرند، دیالیز، آزادسازی کنترل شده، سنسورهای غشایی، جداسازی گاز غشایی، جداسازی غشای مایع و غیره نیز وجود دارد.

[ بازدید : 177 ] [ امتیاز : 3 ] [ نظر شما :
]

آب پاکسازان 💧 شرکت سازنده تصفیه آب صنعتی 💦 ساخت پکیج تصفیه آب و فاضلاب صنعتی

شنبه 20 دی 1399
11:23
sed mehdi

مواد استفاده در سرویس دستگاه تصفیه آب صنعتی
شرکت آب پاکسازان 🏭 طراح و سازنده دستگاه تصفیه آب صنعتی 🌊 نیمه صنعتی 🏠 خانگی 🚰 فیلترشنی 🧪 مواد شیمیایی RO و آنتی اسکالانت ⛲ پکیج تصفیه آب صنعتی و فاضلاب،1 میلی گرم در لیتر اگرچه بیشتر میکروارگانیسم‌ها‌، کلوئیدها‌، جامدات معلق‌، ذرات و سایر ناخالصی‌های موجود در آب خام در پیش تصفیه حذف می‌شوند تا اطمینان حاصل شود که کیفیت آب مطابق با نیاز ورودی غشا membrane RO است‌،همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر راجب دستگاه آب شیرین کن صنعتی با کارشناسان ما در تماس باشید. مقدار کمی کلوئید‌، میکروارگانیسم و سایر مواد هنوز در آب نفوذ باقی می‌مانند‌، عملیات طولانی مدت قطعاً بر اثر نمک زدایی اسمز معکوس تأثیر می‌گذارد. دوم‌، مواد رسوبی که ممکن است در طی عملیات اسمز معکوس تولید شوند. نمک رسوب شده در عنصر غشا عمدتا توسط نمک کلسیم‌، نمک منیزیم و یون آهن آلوده می‌شود.abpaksazan.com. از آنجا که کارخانه ما از غشای کامپوزیت استفاده می‌کند‌، از مهار کننده‌های مقیاس برای جلوگیری از رسوب در طول کار روزانه استفاده می‌شود.
شرکت سازنده تصفیه آب
سیستم اسمز معکوس به طور کلی از نکات زیر تشکیل شده است:
سیستم قبل از درمان (پیش تصفیه)، دستگاه اسمز معکوس، سیستم پس از تصفیه، سیستم تمیز کردن، سیستم کنترل الکتریکی. بیش از حد فکر فیلتر دقیق که به آن فیلتر امنیتی نیز گفته می‌شود، عموماً در جلوی مخزن تحت فشار نصب می‌شود تا ذرات ریز با کدورت بالای 1 درجه را از بین ببرد. این می‌تواند اطمینان حاصل کند که سرعت ورودی آب و نیازهای این فرآیند در حین کار برآورده می‌شود؛ گاهی اوقات در انتهای کل سیستم تصفیه آب تنظیم کنید تا از ورود ذرات ریز به آب تمام شده جلوگیری کند.
مکانیزم تصفیه:
پمپ فشار قوی هدف اصلی در طراحی آن اطمینان از این است که آب خالص هنگام نفوذ به دستگاه اسمز معکوس می‌تواند به حد استاندارد برسد عملکرد اصلی ایجاد فشار کافی به آن است. گروه غشای اسمز معکوس آب موجود در دستگاه غشای نفوذ پذیر به دو نوع آب شیرین و آب غلیظ تقسیم می‌شود.آب پاکسازان. برای این دو نوع آب، شیرهای کنترل وجود دارد. هنگام کنترل نسبت غلظت، لازم است اطمینان حاصل کنید که میزان بازیابی می‌تواند به سه چهارم برسد. به طور خاص، میزان نمک زدایی سخت‌تر است، نه کمتر از 98 سیستم دوز بازدارنده مقیاس بازدارنده‌های مقیاس اسمز معکوس، بازدارنده‌های مقیاسی هستند که به ویژه در سیستم‌های اسمز معکوس (RO)‌، نانو فیلتراسیون (NF) و اولترافیلتراسیون (UF) استفاده می‌شوند. آنها می‌توانند از پوسته پوسته شدن سطح غشا جلوگیری کنند، تولید آب و کیفیت آب را افزایش دهند و کاهش دهند.
هزینه‌های اجرایی:
تمیز کردن و سرویس دستگاه باید به طور منظم، معمولاً هر 3 تا 6 ماه تمیز شود، و حتی برای کارهای نظافت، افراد حرفه ای باید روش‌های کاری خاصی را برای آن طراحی کنند. برخی از مشکلات در عملکرد طولانی مدت اسمز معکوس به منظور اطمینان از عملکرد ایمن و پایدار غشا در دراز مدت، محدودیت‌های استفاده از عناصر غشا را که توسط سازنده غشا مشخص شده است، دقیقاً دنبال کنید، از جمله فشار کار، جریان آب ورودی، دما، محدوده pH آب ورودی، کدورت آب ورودی، SDI آب ورودی و کلر باقیمانده آب ورودی و غیره، به دلیل اینکه سیستم اسمز معکوس کارخانه قبل از اینکه بخشی از اسمز معکوس به فیلتر امنیتی مجهز شود، به دستگاه اولترافیلتراسیون مجهز است (با اختلاف فشار به 0.1MPa‌، عنصر فیلتر تعویض می‌شود) کیفیت آب ورودی اسمز معکوس نسبتاً خوب است و دمای آب کنترل می‌شود.
شرکت تولید کننده دستگاه تصفیه آب
پیش تصفیه
اتصال سیستم و حالت عملکرد آب خام در واقع آبی است که برای اولین بار وارد دستگاه تصفیه شیمیایی می‌شود و آب خام که تصفیه نشده است باید یک سری تجهیزات را قبل از ورود به غشا اسمز معکوس طی کند و آب پس از تصفیه را آب شیرین این شامل عمدتا پمپ فشار بالا چند مرحله ای، عنصر غشای اسمز معکوس، پوسته غشایی (مخزن فشار)، براکت و غیره است.آب پاکسازان. عملکرد اصلی آن حذف ناخالصی‌های موجود در آب و ایجاد پساب مطابق با الزامات استفاده است.
تاثیر دما روی سیستم
در دمای 25‌، فشار آب ورودی مرحله اول به طور کلی از 1 فراتر نمی‌رود. 0MPa‌، آب ورودی pH 7-9‌، رسانایی 1000μs / cm‌، ORP پس از افزودن ماده کاهنده به طور کلی کمتر از 250mv کنترل می‌شود‌، مقدار SDI به شدت کنترل می‌شود تا کمتر از 4 باشد‌، کدورت <1NTU‌، کلر باقیمانده <0. 1 میلی گرم در لیتر‌، بنابراین محافظت از عناصر غشا بهتر است. با این حال‌، با افزایش زمان کار‌، برخی از مشکلات در دستگاه‌های اسمز معکوس ظاهر شده است‌، که عمدتا به عنوان ناهنجاری در کیفیت آب شیرین‌، تولید آب یا فشار عملیاتی آشکار می‌شود.
ممبرین چطور آلوده می‌شود
ویژگی‌های اصلی افزایش هدایت آب شیرین‌، کاهش تولید آب یا افزایش فشار کار است. با توجه به شرایط خاص‌، آلودگی به طور عمده از دو جنبه ناشی می‌شود. ابتدا کلوئیدها و میکروارگانیسم‌های موجود در آب اسمز معکوس. این آلاینده‌ها در سطح غشا گیر می‌کنند تا یک لایه آلودگی ایجاد کنند و آلودگی عمدتا در قسمت جلوی غشا distributed توزیع می‌شود. به منظور جلوگیری از رشد میکروارگانیسم‌ها در غشا membrane‌، روش اتخاذ شده توسط کارخانه ما کلرزنی و استریلیزاسیون است.abpaksazan.com. از آنجا که کلر باقیمانده در آب برای عناصر غشا مخرب است‌، پس از کلر و استریل‌، یک عامل کاهنده به لوله ورودی اسمز معکوس اضافه می‌شود تا واکنش را کنترل کند. کلر باقیمانده در آب نفوذ از 0 بیشتر نمی‌شود.

تشخیص زمان اسید شویی و سرویس
برای دو نوع آلودگی فوق که در اثر کار طولانی مدت ایجاد می‌شوند‌، به طور متوسط هر سه ماه یکبار تمیز کردن شیمیایی انجام می‌شود. با توجه به آلاینده‌ها‌، فرآیند تمیز کردن به‌ ترشی و تمیز کردن قلیایی تقسیم می‌شود محلول پاک کننده اسید 1٪ تا 2٪ اسید سیتریک و محلول تمیز کننده قلیایی 1 است. 0٪ EDTA + 0. 1٪ هیدروکسید سدیم‌، روش تمیز کردن ‌ترکیبی از خیساندن استاتیک و تمیز کردن حلقوی را تصویب می‌کند. خیساندن استاتیک به طور کلی روی 30 دقیقه تنظیم می‌شود و زمان خاص به درجه آلودگی غشا بستگی دارد.
روش شسشتو
پس از تمیز کردن‌، از شستشو با فشار کم تا زمانی که آب شیرین تخلیه شده تمیز شود‌، بدون کف و مایع تمیز استفاده کنید.آب پاکسازان. پس از سه سال کار‌، ثابت شده است که اثر پس از تمیز کردن بهتر است و اختلاف فشار و جریان اساساً قابل بازیابی است‌، اما رسانایی آب تولید شده پس از چندین بار تمیزکاری تغییر چندانی نمی‌کند. با جمعیت زیاد و کمبود مداوم منابع آب‌، چگونگی بهبود میزان استفاده از منابع آب و کاهش هزینه‌های تصفیه آب مسئله اصلی مربوط به توسعه شرکت‌ها‌، حفاظت از محیط زیست و منافع اجتماعی برای شرکت‌ها است.
حفاظت از محیط زیست
به منظور حل این مشکلات‌، روش‌های تصفیه آب به طور مداوم در حال رشد و بلوغ هستند. رشد سریع فناوری جداسازی غشا در دهه 1960 دارای مزایای آشکاری از نظر تنظیم ساختار محصول‌، کاهش مصرف انرژی و جلوگیری از آلودگی است. فناوری اسمز معکوس دارای راندمان تصفیه بالا‌، طراحی ساده و بهره برداری از آن است و بسیاری از مشکلات تصفیه آب فعلی را به طور موثر برطرف می‌کند.
ممبیرن (غشا نیمه تراوا) درسیستم اس RO
غشای reverse osmosis تجهیزات اصلی سیستم اسمزمعکوس است. هنگامی که سیستم به مدت مداوم کار می‌کند، پلاسمای کلسیم و منیزیم در آب به طور مداوم رسوب می‌کند و به سطح غشای اسمزمعکوس می‌چسبد، مقیاس تشکیل می‌دهد و منافذ غشا را مسدود می‌کند، که بر کارایی سیستم اسمزمعکوس تأثیر می‌گذارد. به غشای اسمزمعکوس آسیب برسانید. از آنجا که غشاهای RO نسبتاً گران هستند، در حین کار سیستم باید یک سیستم دوزدهی اضافه شود و بازدارنده‌های مقیاس اسمزمعکوس نیز باید به آب اضافه شوند تا رسوب یون‌های کلسیم و منیزیم و پوسته پوسته شدن سطح غشا را به تأخیر بیندازند.
ساخت پکیج تصفیه آب و فاضلاب صنعتی
نقش آنتی اسکالانت (بازدارنده‌های مقیاس) در سیستم revers osmosis
نقش اساسی بازدارنده‌های مقیاس اسمزمعکوس، محلول سازی است.abpaksazan.com. پس از اینکه بازدارنده مقیاس اسمزمعکوس در آب حل شد، یونیزه می‌شود و یک زنجیره مولکولی با بار منفی تشکیل می‌دهد. این یک ترکیب محلول در آب یا کلات با Ca2 + تشکیل می‌دهد، در نتیجه حلالیت نمک‌های غیر آلی را افزایش می‌دهد و در مهار مقیاس نقش دارد.
استفاده رزین بعد از سیستم RO
مولکول‌های آب تحت تأثیر یک میدان الکتریکی یون هیدروژن و یون هیدروکسید تولید می‌کنند. این یون‌ها به طور مداوم رزین تبادل یونی را بازسازی می‌کنند تا رزین تبادل یونی را در بهترین حالت خود حفظ کنند. میزان حذف نمک از امکانات EDI می‌تواند تا 99٪ یا بیشتر باشد. اگر از تجهیزات اسمزمعکوس برای تخلیه اولیه آب از قبل از EDI استفاده شود، می‌توان آب فوق العاده خالص با مقاومت بیش از 15M.cm را پس از مین زدایی EDI تولید کرد. پشته غشایی EDI از تعداد مشخصی واحد بین دو الکترود قرار گرفته است.

[ بازدید : 342 ] [ امتیاز : 3 ] [ نظر شما :
]

Hfh;shchk 💦

سه شنبه 16 دی 1399
9:23
sed mehdi

Hf\h;shchk | آب پاکسازان

غشا compos (کامپوزیت)

تصفیه ‌آب‌ صنعتی 2021 در سال 1399 آب شیرین کن (جدید) ویژه به روز رسانی شده فیلتر شنی تولید کننده تصفیه آب صنعتی حرفه ای تجهیزات تصفیه آب است.لایه متراکم با یک لایه پشتیبانی متخلخل ضخیم تر ترکیب می‌شود ، لایه پشتیبانی متخلخل نقش افزایش مقاومت مکانیکی را دارد و لایه متراکم نقش نمک زدایی را بازی می‌کند.همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با دستگاه آب شیرین کن صنعتی با کارشناسان ما در تماس باشید. فرم غشا غشایی ترکیبی از نوع رول است. در مقایسه با عناصر غشای صفحه تخت ، نوع لوله و الیاف توخالی ، ویژگی‌های عنصر غشایی نوع رول عبارتند از: کانال جریان آب از شکاف مش تشکیل شده است و در حین جریان آب جدا می‌شود. شبکه‌ها به طور مکرر برش داده شده و جمع می‌شوند تا در امواج به جلو حرکت کنند ، که این باعث تلاطم جریان آب می‌شود و قطبش غلظت را کاهش می‌دهد. waterآب در یک لایه نازک در امتداد سطح غشا جریان می‌یابد.

تجهیزات تولید شده شامل

تجهیزات فوق فیلتراسیون سرویس تصفیه ، تجهیزات اسمز معکوس ، تجهیزات فوق العاده خالص EDI تجهیزات ، تجهیزات آب نرم ، تجهیزات تصفیه فاضلاب ، تجهیزات شیرین سازی آب دریا ، مخلوط تجهیزات تختخوابی ، تجهیزات آب شیرین کن صنعتی سرویس تصفیه تمرکز تصفیه آب صنعتی پاکسازازن و جداسازی ، تجهیزات پر کردن ، تجهیزات استفاده مجدد از آب ، تجهیزات تصفیه فاضلاب و غیره با توجه به نیازهای مختلف مشتریان می‌تواند سفارشی شود.

تجهیزات اسمز معکوس

تجهیزات اسمز معکوس تولید شده توسط abpaksazan دارای مزایای زیر است: 1. غشاm اسمز معکوس وارد شده ، با نرخ شیرین سازی بالا ، عمر طولانی و هزینه عملیاتی کم ، تصویب شده است. 2. سیستم قبل از خودکار تصویب شده است برای انجام عملیات بدون سرنشین. 3. پمپ تقویت کننده وارداتی ، راندمان بالا ، سر و صدای کم ، پایدار و قابل اعتماد ؛ 4. نظارت و کنترل آنلاین کیفیت آب ، نظارت بر زمان واقعی تغییرات کیفیت آب شیرین کن صنعتی سرویس تصفیه ، برای اطمینان از رسیدن پاکسازازن کیفیت آب به حد استاندارد تصفیه آب صنعتی ؛ 5. برنامه کنترل الکتریکی کاملاً اتوماتیک ، عملکرد صفحه لمسی اختیاری ، آسان برای استفاده ؛ 6. طراحی فردی متناسب با کیفیت آب محلی برای پاسخگویی به نیازهای خاص

محدوده کاربرد تجهیزات تصفیه آب صنعتی اسمز معکوس تولید شده توسط تصفیه آب :

صنعت برق: آب آرایش دیگ بخار ، منبع آب پاکسازان آب خنک کننده ، آب تهویه ، آب معدنی ، نرم شدن آب دیگ بخار و غیره سرویس تصفیه ؛ صنعت الکترونیک: آب فوق العاده خالص برای صنعت سرویس تصفیه ، آب برای تمیز کردن مدارهای مجتمع ، آب برای فرمولاسیون ، متالورژی ، صنعت مس ، اپتیک ، مدارهای مجتمع ، ویفر سیلیکون ، لوله‌های نمایشگر و سایر اجزای الکترونیکی شستشو ، و غیره ، آب تغذیه دیگ بخار برای صنایع برق و انرژی حرارتی ؛ صنایع غذایی: آب فرمول ، آب تولید ، آب آشامیدنی آب شیرین کن صنعتی تصفیه شده ، نوشیدنی ، آبجو ، مشروبات الکلی و غیره آب ، آب دریا ، نمک زدایی آب شور و غیره ؛ 4. صنعت داروسازی: آب فرآوری آب پاک ، آب آماده سازی ، آب شستشو ، آب تزریق ، تزریق ، تزریق ، قرص ، محصولات بیوشیمیایی ، تجهیزات آب استریل ؛

کاربردتصفیه آب صنعتی

صنعت نوشیدنی: آب فرمول ، آب تولید ، آب شستشو ؛ صنایع شیمیایی: تولید آب تصفیه آب صنعتی و تصفیه فاضلاب ؛ مهندسی آب آشامیدنی: آماده سازی فوق العاده خالص آب ، تصفیه آب آشامیدنی ؛ صنعت پتروشیمی: تصفیه پیشرفته آب تزریق میدان نفتی ، آب در گردش ، فاضلاب پتروشیمی و فاضلاب ؛ نمک زدایی آب دریا آب شیرین کن صنعتی: آب برای تولید و زندگی در مناطق جزیره ای ، مناطق کم آب ساحلی ، کشتی‌ها ، میادین نفتی آب دریا و غیره ؛ زمینه حفاظت از محیط زیست: بازیابی فلزات گرانبها و آب در آبکاری آبکاری با آبکاری برای رسیدن به انتشار صفر یا ریز. برند آب پاکسازان سرویس تصفیه

فناوری اسمز معکوس (RO)

فناوری اسمز معکوس (RO) یک فناوری است که از جداسازی غشا استفاده می‌کند که دارای ویژگی‌های حفاظت از محیط زیست ، سازگاری قوی و میزان بالای رد نمک است. توسعه آن از اوایل دهه 1980 در چین آغاز شد و در سال‌های اخیر در صنایع تصفیه آب در صنایعی مانند فولاد و برق به طور گسترده ای مورد استفاده قرار گرفته است. فناوری اسمز معکوس غشاm اسمز معکوس و اصل فنی غشای اسمز معکوس غشایی است که از مواد پلیمری با خواص نیمه تراوا انتخابی ساخته شده است.

غشای اسمز معکوس

غشای اسمز معکوس که برای تصفیه آب استفاده می‌شود می‌تواند به مولکول‌های آب اجازه دهد از غشا عبور کنند ، اما یون‌ها و مولکول‌های آلی موجود در آب نمی‌توانند. اصل نمک زدایی اسمز معکوس این است که تحت تأثیر فشار آب ، مولکول‌های آب بر فشار اسمزی در دو طرف غشا os اسمز معکوس غلبه می‌کنند و از طریق غشا به طرف دیگر غشا pass منتقل می‌شوند (سمت آب شیرین) ؛ در حالی که نمک ، مولکول‌های آلی و سایر ناخالصی‌های موجود در آب توسط غشا رهگیر می‌شود و برای رسیدن به هدف تصفیه آب روی غشا می‌ماند. فناوری اسمز معکوس در اصل یک فناوری تصفیه جریان متقابل است.

فناوری اسمز معکوس

مایع فیلتر شده از طریق غشای اسمز معکوس به صورت جانبی عبور می‌کند و بخشی از آب خام تحت فشار خارجی از این غشا عبور می‌کند تا آب محصول تشکیل شود ، اما به آب محصول تبدیل نمی‌شود. و نمک همچنان از سطح غشا os اسمز معکوس جریان می‌یابد و به تدریج آب غلیظی را برای تخلیه تشکیل می‌دهد.همچنین این فرآیند می‌تواند مواد معلق رهگیری را بشوید و از رسوب مواد جامد تحت فناوری تصفیه عمودی جلوگیری کند.

انواع غشاهای اسمز معکوس

انواع غشاهای اسمز معکوس و مشخصات ماژول‌های غشای رول با توجه به مواد ، دو نوع غشای اسمز معکوس برای تصفیه آب وجود دارد: یکی غشا cell استات سلولز ، که اولین غشای اسمز معکوس است که در زمینه تصفیه آب استفاده می‌شود. دیگری غشای کامپوزیتی است که از مواد پلی آمید ساخته شده است. غشای اسمز معکوس که در بسیاری از کارخانه‌های چین استفاده می‌شود غشای کامپوزیتی پلی آمید ضد آلودگی است. این غشا compos کامپوزیت با بیش از دو ماده ساخته شده و بسیار نازک است.

ممبرین (membrane)

این طرح جریان لایه نازک باعث افزایش تراکم بسته بندی غشا می‌شود. همچنین کاهش ضخامت لایه راکد سطح غشا مفید است و همچنین برای کاهش قطبش غلظت نیز مفید است. تراکم بسته بندی غشا membrane نسبتاً زیاد است ، بعد از ماژول غشای الیاف توخالی ؛؛ در مقایسه با الیاف توخالی و ساختار صفحه و قاب ، حجم عنصر غشایی دارای مزایای آشکاری در توانایی ضد آلودگی کانال آبرسانی ، فضای مورد نیاز تجهیزات ، سرمایه گذاری و هزینه‌های عملیاتی است.

کاربرد عملی سیستم اسمز معکوس

کاربرد عملی سیستم اسمز معکوس در تصفیه آب صنعتی جریان فرآیند سیستم تصفیه آب ، آب خام tank مخزن آب خام filter فیلتر خود تمیزکننده device دستگاه اولترافیلتراسیون tank مخزن آب تمیز filter فیلتر امنیتی device دستگاه اسمز معکوس device دستگاه حذف کربن tank مخزن آب حذف کربن exchan مبدل کاتیونی exchan مبدل یونی مخلوط water آب مین زدایی شده است جعبه furn کوره ماشین یا کارخانه شیمیایی.

دستگاه اسمز معکوس

دستگاه اسمز معکوس از ماژول‌های غشایی ، پمپ‌های فشار بالا و ابزارهای مربوطه ، شیرآلات و اتصالات لوله تشکیل شده است. یک فیلتر امنیتی در مقابل پمپ فشار قوی وجود دارد. فیلتر امنیتی به یک عنصر فیلتر با اندازه منافذ فیلتر 5μm مجهز شده است. این عناصر فیلتر هر ذره کلوئیدی بزرگتر از 5μm را فیلتر می‌کند و از غشای پایین دستی RO محافظت می‌کند. در غیر این صورت ، سطح غشای RO بسیار آسان است. مسدود کردن لوله‌های دوز گیرنده کاهش دهنده و مقیاس دار به لوله ورودی آب متصل هستند علاوه بر این ، لوله ورودی آب به یک درگاه نمونه گیری برای اندازه گیری مقدار SDI ورودی آب مجهز شده است.[ بازدید : 176 ] [ امتیاز : 3 ] [ نظر شما :
]

فیلتر تصفیه آب صنعتی 💧

شنبه 13 دی 1399
20:18
sed mehdi

فیلتر‌های تصفیه آب صنعتی | 0 تا 100 فیلتر آب شیرین کن

برای کسب اطلاعات بیشتر راجب دستگاه آب شیرین کن صنعتی با کارشناسان ما تماس بگیرید.

از جمله اجزای تشکیل دهنده فیلتر‌های شنی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

بدنه اصلی فیلتر شنی

شیر‌های ورودی و خروجی

نازل‌های فیلتر شنی

فلنج‌های ورودی و خروجی

مطالب مرتبط...

مقایسه فیلترهای شنی فلزی و اف آر پی (frp) می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

فیلتر شنی فلزی ازجنس فلز بوده و فیلتر اف آر پی از جنس فایبرگلاس و شیشه می‌باشد. قدرت فیلتراسیون، مقاومت در برابر گرما، مقاومت در برابر فشار آبدهی صافی شنی، مقاومت در برابر شکستگی، سهولت در تعمیر و سهولت در تعویض مواد فیلترهای فلزی بسیار بالاتر از فیلترهای اف آر پی (frp) هستند از نظر پوسیدگی فیلتر‌های اف آر پی (frp) دارای مقاومت بیشتری نسبت به فیلترهای شنی فلزی می‌باشد.

عمل سرویس و شست و شو فیلتر‌های شنی که به آن بکواش هم گفته می‌شود بسیار آسان و راحت است.

جهت تشخیص زمان بکواش می‌توان از یکی از روش‌های زیر استفاده کرد :

*اختلاف فشار در ورودی و خروجی فیلترهای شنی، اگر اختلاف فشار از 20 psiبیشتر شود نشان دهنده مسدود بودن فیلتر شنی می‌باشد و فیلتر نیاز به سرویس دارد.

*افت دبی یکی دیگر از علائم شستشوی فیلتر می‌باشد که با مانیتورینگ میزان دبی آب می‌توان متوجه آن شد.

*کاهش وضوح آب خروجی از فیلتر یعنی اگر شفافیت آب خروجی کاهش یابد زمان سرویس فیلتر شنی را به ما نشان می‌دهد.

از مزایای فیلترهای شنی می‌توان:

 • سرعت بالا در امر فیلتراسیون
 • فضای کم
 • هزینه نگهداری پایین
 • راحتی در امر سرویس

نحوه عمل کرده فیلترهای شنی به این صورت است که آب تصفیه نشده (آب خام) از بالای فیلتر وارد می‌شود و به آرامی از بستر فیلتر عبور می‌کند ذرات معلق در لابلای منافذ سیلیس گیر می‌کند و آب را زلال می‌سازند شایان ذکر است که فیلتر شنی قادر به حذف املاح محلول در آب نیست و تنها قادر به حذف مواد جامد معلق مانند جلبک‌ها، شن، ماسه و گل و لای موجود در آب است.

درون فیلتر شنی از سنگ‌هایی به نام سلیس استفاده می‌شود که این سلیس‌ها دارای سایز و مش بندی خاصی هستند.

فیلتر شنی و فیلتر کربنی
فیلتر شنی و فیلتر کربنی
یکی دیگر از فیلتر‌ها در فیلتراسیون دستگاه تصفیه آب صنعتی فیلتر کربن نام دارد. آب خروجی از فیلتر شنی وارد فیلتر کربن می‌شود فیلتر کربن از نظر ساختار فیزیکی و ظاهری شباهت زیادی به فیلتر شنی دارد با این تفاوت که درون فیلتر کربنی از کربن اکتیو یا همان کربن فعال استفاده می‌شود.

فیلتر‌های مورد استفاده در دستگاه تصفیه آب صنعتی عبارتند:

 • از فیلتر شنی (سند فیلتر)
 • فیلتر کربن
 • فیلتر کارتریج
 • فیلتر ممبران
این فیلتر‌ها بسته به ظرفیت و نوع دستگاه متفاوت طراحی می‌شوند.

یکی از مهم ترین فیلتر‌های موجود در سیستم تصفیه آب صنعتی فیلتر شنی است، از فیلتر شنی جهت حذف گل و لای، ذرات معلق جامد موجود در آب استفاده می‌شود.

و قادر به حذف ذرات بزرگتر از ۳۰ الی ۵۰ میکرون را دارند که موجب شفاف سازی و زلالی آب می‌شود.

فیلترهای شنی از نظر جنس به دو دسته فلزی و اف آر پی (frp) تقسیم می‌شوند.

فیلتر کربن مانند فیلتر شنی از نظر نوع جنس و متریال به دو دسته فلزی و اف آر پی تقسیم می‌شود.

وظیفه فیلتر کربن:

 • حذف رنگ
 • حذف بو
 • حذف مواد آلی
 • حذف کلر آزاد موجود در آب می‌باشد.

مهمترین وظیفه فیلتر کربن حذف کلر است زیرا کلر موجود در آب موجب وارد کردن خسارت زیاد و غیر قابل جبران به فیلتر اصلی(ممبرین) دستگاه تصفیه آب صنعتی می‌شود.

مکانیزم و عملکرد فیلتر کربن مانند فیلتر شنی می‌باشد. آب از بالا وارد فیلتر کربن شده با عبور آب از کربن اکتیو و حذف موارد نام برده علل خصوص کربن از انتهای فیلتر خارج می‌شود.

فیلترهای شنی اتوماتیک:

در صافی‌های فلزی و اف آر پی (frp) می‌‌توان از شیرهای برقی به جای شیر‌های دستی استفاده کرد و این عمل باعث می‌شود که انجام عمل سرویس در فیلترهای شنی و فیلترهای کربنی نیاز به اپراتور نداشته باشد و با نظم و دقت بیشتری انجام شود. همچنین می‌توان از شیرهای پنوماتیک استفاده نمود.

انواع کاربرد فیلتر کربن در صنایع نظیر:

 • تصفیه آب و فاضلاب
 • صنایع غذایی و لبنی
 • صنایع رنگرزی و شیمیایی
 • استخرهای شنا تفریحی و آکواریوم‌ها
 • تصفیه آب خانگی و صنعتی
فیلتر کارتریج
فیلتر کارتریج

دیگر فیلتراسیون دستگاه تصفیه آب صنعتی فیلتر کارتریج یا فیلتر‌های میکرونی نام دارد.

از جمله انواع فیلتر‌های کارتریج بسته به ظرفیت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

فیلتر جامبو

فیلتر بیگ وان

هوزینگ کارتیج که خود دارای انواع و اقسام کوناکونی به جهت جنس متریال و ظرفیت آنها هستند.

بعد از خروج آب از فیلتر کربن سپس وارد فیلتر کارتریج می‌شود. این فیلتر میکرونی از جنس پلی پروپیلن به عنوان یکی از پر کاربردترین و پرمصرف ترین فیلترهای دستگاه تصفیه آب صنعتی می‌باشد.

این دسته از فیلترها دارای تنوع زیادی از لحاظ جنس، سایز، اندازه و همینطور تراکم برخوردار می‌باشند.

از لحاظ جنس به دو دسته نخی و ppتقسیم می‌شوند.فیلتر‌های نخی قابل شستشو ولی فیلترهای pp یک بار مصرف می‌باشد.

از نظر سایز دارای ابعاد مختلفی مانند ۱۰ اینچ ۲۰ اینچ ۳۰ اینچ ۴۰ اینچ ارتفاع و همینطور دارای قطر‌های 2.5 اینچ و 4.5 اینچ می‌باشند.

از لحاظ تراکم این فیلتر‌ها به دو دسته 2 میکرون 5 میکرون 10 میکرون و 20 میکرون تقسیم می‌شوند.

به منظور حذف گل ولای و سایر رسوبات تا سطح اندازه دانه میکرونی می‌توان از فرایند فیلتراسیون میکرونی یا همان فیلترهای کارتریج استفاده نمود با توجه به تراکم بالای الیاف فیلترها ذرات در سطح خارجی باقی می‌مانند و آب همراه با ذرات کمتر از ۵ میکرون عبور کرده و وارد فیلتر اصلی دستگاه تصفیه آب صنعتی ممبرین می‌شود.

فیلتر ممبرین
فیلتر ممبرین

یکی از مهم‌ترین فیلتر سیستم تصفیه آب صنعتی فیلتر ممبرین نام دارد. به ممبرین، غشای نیمه تراوا یا ممبران نیز گفته می‌شود. آب پس از خروج از فیلتر کارتریج و بعد از گذشت از پمپ فشار قوی یا همان پمپ طبقاتی آب به پرشر وسل که دارای شکل ظاهری استوانی شکل که محفظه فیلتر ممبران است وارد می‌شود. ممبرین دستگاه تصفیه آب صنعتی یا همان سیستم اسمزمعکوس که به انحصار ROگفته می‌شود فیلتری است متشکل از لایه‌های ورقه‌ای که دور یک لوله دارای متخلخل به اسم نافی پیچیده شده‌اند. فیلتر ممبرین صنعتی جنس کامپوزیتی دارد که توسط یک غشا نازک پوشیده شده است.

این لایه‌ها متشکل از سه لایه می‌باشند:

۱- یک لایه تنیده شده از جنس پلی استر

۲- یک لایه از پلی سولفون بسیار ریز متخلخل

۳ - یک لایه حصاری بسیار نازک از جنس پلی آمید.

ممبرین های صنعتی از نظر سایز به دو دسته تقسیم می‌شوند:

*ممبرین 4 اینچ

*ممبرین 8 اینچ

فیلترهای ممبرین صنعتی از نظر نوع آب ورودی دارای اقسام گوناگونی هستند نظیر:

۱- فیلتر ممبرین دریایی: ازین ممبرین‌ها در دستگاه‌های تصفیه آب صنعتی دریایی استفاده می‌شود

۲ -فیلتر ممبرین لب شور: از این فیلتر‌ها جهت دستگاه‌های تصفیه آب برای آب‌های شهری چاه‌ها و رود خانه‌ها استفاده می‌شود بیشترین استفاده از ممبرین‌ها متعلق به همین نوع ممبرین می‌باشد.

فیلتر ممبرین، از این جهت دارای اهمیت بسیار در سیستم تصفیه آب صنعتی می‌باشد زیرا عمل اصلی شیرینی سازی را انجام می‌دهد یا به عبارتی دیگر کاهش تی دی اس (TDS) موجود در آب را برعهده دارد. از جمله برندهای نعروف موجود در بازار می‌توان فیلمتک، ونترون ،هیدرونانیک، تورای، سی اس ام(CSM) را نام برد. برای سرویس فیلتر ممبرین که به آن سی آی پی (CIP) نیز گفته می‌شود باید توسط تکنسین‌های متخصص انجام شود که تکنسین‌های خبره شرکت آب‌پاکسازان همراه با تجهیزات کامل با حضور خود در محل، سرویس کامل دستگاه تصفیه آب صنعتی را انجام می‌دهند.

منبع


[ بازدید : 140 ] [ امتیاز : 3 ] [ نظر شما :
]
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به آب شیرین کن صنعتی است. || طراح قالب avazak.ir
ساخت وبلاگ تالار تجهیزات نمازخانه متن مقاله دل نوشته تحقیق چیستان مجله مثبت زندگی سبد پلاستیکی خرید وسایل شهربازی تولید کننده دیگ بخار تجهیزات آشپزخانه صنعتی پارچه برزنت اسپیس مجله زندگی بهتر تعمیر ماشین شارژی نوار خطر خرید نایلون حبابدار نایلون حبابدار خرید استند فلزی خرید نظم دهنده لباس انجام پروژه متلب خرید بک لینک خرید آنتی ویروس
بستن تبلیغات [X]